شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون اجرایی سپاه عنوان كرد

رهروی شهدا با احیای امر به معروف و نهی از منکر

رهروی شهدا با احیای امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون اجرایی سپاه، با اشاره به اینکه امروز رهروی شهدا در احیای امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: امروز در محاصره اقتصادی دشمن هستیم و بنابراین گرانفروشی و احتکار مصداق بارز همراهی با استکبار و مقابله با اسلام است.


ابوالقاسم چمن در یادواره شهید علیرضا نظری، از شهدای گیلانی مدافع حرم که در مسجد شهرک امام خمینی رودسر برگزار شد، دفاع مقدس و دفاع از حرم را از مصادیق عبارت «کل یوم عاشورا» دانست و اظهار نمود: همه ما در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت داریم و طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید این مسئولیت های فردی و اجتماعی را مرکز انقلاب بدانیم.
وی حضور مرد و زن و پیر و جوان در جبهه های دفاع مقدس را یک عمل مومنانه، با بصیرت و به موقع دانست و اضافه کرد: ملت ایران به فرمان امام خمینی(ره) در صفوف مستحکم دفاع از کیان کشور و نظام حضور بهم رساندند و هشت سال جانانه از استقلال و امنیت کشور پاسداری کردند و یک وجب از خاک ایران را به بیگانه ندادند.
معاون اجرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ضمن اشاره به تداوم توطئه های دشمن پس از دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: ملت ایران به تاسی از شهدا محکم و استوار در سنگر مقابله با دشمن در عرصه های مختلف ایستادند و ولایتمدارانه از نظام دفاع کردند و استکبار جهانی را به زانو درآوردند.
چمن، با اشاره به اینکه امپراتوری رسانه ای غرب در عرصه جنگ نرم تبلیغات وسیعی را ضد انقلاب به راه انداخته است، اظهار داشت: هدف دشمن از این دروغ پردازی ها و لج پراکنی ها پاشیدن بذر ناامیدی در دل مردم است و بنابراین رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم انقلال از امیدآفرینی بعنوان جهاد اکبر و خنثی کننده توطئه های دشمن یاد کردند.
وی با اشار به باز بودن درب جهاد و شهادت در همه اعصار و زمان ها، اظهار داشت: باید در همه سنگرها ولایتمداری خودمان را نشان دهیم، چونکه شهدا ولایتمدار بودند.
معاون اجرایی سپاه، استکبارستیزی را خصوصیت مشترک همه شهدا دانست و افزود: استکبارستیزی مبنای دینی و فقهی دارد و قرآن کریم بر دشمن شناسی و مقابله با نفاق تاکید می کند بنابراین در راه استکبارستیزی و دشمن شناسی باید گوش به فرمان امامین انقلاب باشیم.
وی با اشاره به اینکه شهدا ترجمان قرآن را که همانا گفتمان ولی زمان است درک کردند و جاودانه شدند، اظهار داشت: شهدا اجازه ندادند که فرمان ولی خدا معطل بماند و بنابراین فلسفه برگزاری یادواره های شهدا یادآوری نعمت انقلاب و ولایت است که به برکت خون شهدا نصیب کشور و ملت ما شده و باید شکرگزار این نعمت باشیم.
چمن، دفاع مقدس را بیمه گر انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: شهدا در مکتب عاشورا همه هستی خودشان را فدای اسلام کردند و امروز با وجود دشمنی دشمنان پرچم اسلام و انقلاب بالاست.
وی ضمن اشاره به زمینه سازی دفاع مقدس برای صدور انقلاب اسلامی به جهانیان، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس عزت و اقتدار و عظمت انقلاب را تثبیت کرد و امروز استکبار جهانی جرات جسارت به این کشور را ندارد. در این راستا شاهد خدعه های ضد فرهنگی دشمنان ضد جوانان هستیم تا آنان را از ادامه مسیر انقلاب مأیوس کنند، اما شهدای مدافع حرم و حریم و سلامت نشان دادند که چیزی از نسل اول انقلاب کم ندارند.
معاون اجرایی سپاه، با اشاره به اینکه به برکت خون سلیمانی ها و حججی ها و نظری ها قطار پر شتاب انقلاب مسیر خویش را طی می کند تا این پرچم را به دست صاحب اصلی اش برساند، اضافه کرد: شهدا دین خویش را ادا کردند و الان وظیفه ماست که از شهدا درس بگیریم و کمبودها را تحمل نماییم و در مقابل مشکلات صبور باشیم و در راه انقلاب خسته نشویم، چونکه دشمن برای پایین آوردن آستانه تحمل مردم برنامه ریزی کرده است.
چمن، وحدت کلمه بین مردم و مسؤلان را رمز پیروزی در همه عرصه ها دانست و اظهار داشت: باآنکه طی سال های اخیر مشکلات اقتصادی مردم را رنج می دهد، اما این ملت تربیت یافته مکتب سردار سلیمانی هستند و پای انقلابشان ایستاده اند.
وی بسیج را یادگار پرارزش امام راحل دانست و افزود: تا بسیج در میدان است گزندی به نظام اسلامی وارد نمی شود.
معاون اجرایی سپاه، یادواره های شهدا را تعظیم شعائر اسلامی و انقلابی دانست و تصریح کرد: جهاد فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی همان جهاد دوران دفاع مقدس است، یعنی جبهه حق در مقابل جبهه باطل و اسلام در مقابل کفر قرار دارد و فقط تجلی آن متفاوت می باشد.
وی امر به معروف و نهی از منکر را دو واجب فراموش شده دانست و اظهار نمود: اگر امر به معروف و نهی از منکر تعطیل شود، دعاها مستجاب نخواهد شد و بنابراین امیرالمومنین علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر را بالاتر از جهاد معرفی می کند.
چمن، با اشاره به اینکه امروز رهروی شهدا در احیای امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: امروز در محاصره اقتصادی دشمن هستیم و بنابراین گرانفروشی و احتکار مصداق بارز همراهی با استکبار و مقابله با اسلام است.
معاون اجرایی سپاه، ضمن اشاره به تذکر رهبر انقلاب در خصوص خطر تحریف تاریخ دفاع مقدس، افزود: شهدای مدافع حرم کیلومترها دورتر از مرزها از کشور دفاع کردند، اما امروز دشمن از راه فضای مجازی در اندیشه ها رسوخ کرده و باید سنگر مجازی را پُر نماییم.
منبع:

1400/08/28
22:21:39
5.0 / 5
681
تگهای خبر: اقتصادی , زمین , فروش , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg