شمال برگ ShomalBarg.ir
سخنگوی علوم پزشكی گیلان عنوان كرد

واکسیناسیون ۶۳ و نیم درصدی گیلانی ها در نوبت دوم

واکسیناسیون ۶۳ و نیم درصدی گیلانی ها در نوبت دوم

از گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، ضمن اشاره به این که یک میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۰۳ نفر هم در گیلان دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند، افزود: این میزان معادل ۶۳.۵ درصد از جمعیت هدف را در استان شامل می شود.


دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به اهمیت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و واکسیناسیون در مهار کرونا، اظهار داشت: هم اکنون ۳۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که ۸۲ نفرشان در شبانه روز گذشته بستری شدند.
وی اضافه کرد: ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی. سی. یوی بیمارستان های گیلان بستری هستند و ۶۵ بیمار بدحال داریم.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه واکسیناسیون یکی از طریق های کاهش مرگ و میر کرونا در گیلان است، اظهار داشت: گیلان موفق ترین استان در واکسیناسیون است.
مهرابیان افزود: تابحال یک میلیون و ۹۴۹ هزار و ۲۵۲ نفر از گروههای هدف معادل ۸۷.۴ درصد از کادر بهداشت و درمان، جانبازان شیمیایی، سالمندان بستری در مراکز بهزیستی و بیماران خاص، کارمندان ادارات و دانش آموزان بالای ۱۲ سال در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند.
وی ضمن اشاره به این که یک میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۰۳ نفر هم در گیلان دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند، افزود: این میزان معادل ۶۳.۵ درصد از جمعیت هدف را در استان شامل می شود.
سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه تابحال ۹۸ درصد از دانش آموزان بالای ۱۲ سال در گیلان هم واکسینه شده اند، تصریح کرد: ۱۷۸ هزار و ۱۱۹ دانش آموز گیلانی ضد کرونا واکسینه شده اند.1400/08/15
11:50:39
5.0 / 5
625
تگهای خبر: دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg