شمالبرگ ShomalBarg.ir

برگزاری گرامیداشت ایام الله ۱۳ آبان در مازندران

برگزاری گرامیداشت ایام الله ۱۳ آبان در مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران مراسم یوم الله ۱۳ آبان همزمان با سراسر کشور و حضور پرشور دانش آموزان مازندرانی به صورت تجمعی در شهرهای مختلف استان مازندران و با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار گردید.در این مراسم فریاد "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل در سرتاسر استان طنین انداز شد.

روز ۱۳ آبان ۱۴۰۰، با وجود شرایط کرونایی همانند سایر شهرهای کشور، به علت بارش باران در مصلی امام خمینی(ره) ساری برگزار شد.

مصلی ساری مملو از دانش اموزان، مسئولین و فرهنگیانی بود که پرچم ایران را به دست داشته و با حضور خود اعلام نمودند و معتقدند که زیر بار هیچ ستمی نخواهند رفت.

امینی، یک معلم فرهنگی در گفت وگویی در این مراسم، اظهار نمود: زمانی که می خواهیم فرهنگ سازی نماییم باید به دانش آموز مفهوم ها را بیاموزیم.

وی اضافه کرد: باید به دانش اموزان بیاموزیم هیچ وقت زیربار ظلم نروند.

این معلم فرهنگی ضمن اشاره به نقش برگزاری این مراسم ها اظهار داشت: برگزاری این مناسبت ها سبب می شود معلم ها و دانش آموزان همیشه دراین مراسم حاضر باشند و مفهوم ظلم سنیزی را بیاموزند تا آمریکا دست از ظلم ستیزی بردارد چونکه همه انسان ها آزاد هستند.امینی اظهار داشت: دانش آموزان باید تلاش کنند درست درس بخوانند و مفاهیم درس ها را به خوبی درک کنند.

امروز در تمام دنیا سنگرهای عاشورایی و اهل بیتی مستقر شده است

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در مصلی ساری با اشاره به اینکه انقلاب کردیم تا ارزش های نظام اسلامی را در دنیا نشان دهیم، اظهار نمود: قبل از انقلاب اسلامی اکثریت ملت ها اسلام سعودی را می شناختند و اسلام خاندان در میان ملت ها شناخته شده نبود اما امروز می توانیم بگوییم همه دنیا اسلام و خاندان را می شناسند.

وی اظهار داشت: امروز توانستیم در دریای عمان و پیش چشم میلیونها انسان، کشتی نفتکش را از آمریکایی با تمام امکانات جنگی بگیریم و برگردانیم درحالی که فرانسه، روسیه و آلمان با چنین قدرتی توان چنین کاری ندارند. امروز سخت ترین شرایط اقتصادی ضد مردم ایران اسلامی در جریان است اما در چنین شرایطی سپاه پاسداران با خون و تمام وجود مقابل آمریکا اسرائیل می ایستد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: امروز در تمام دنیا سنگرهای عاشورایی و اهل بیتی مستقر شده است و شهید سلیمانی نماد اسلام عاشورایی و اسلام اهل بیتی در دنیا بوده و ما موفق شدیم حتی در آمریکا کرسی دفاع از انقلاب اسلامی را در دل ملت ها ایجاد نماییم.

حاجی بابایی اضافه کرد: سردار سلیمانی طبق فرمایش رهبر انقلاب اسلامی یک مکتب و انسان به معنای واقعی انقلابی است.

وی تصریح کرد: ایران در دنیا جزو قدرتمندترین کشورهای دنیا است و امروز آمریکا در تمام مناطق فعالیت می کند و ایران اسلامی در تمام مناطق دنیا با استکبار جهانی درگیر است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: آمریکا گرفتار فروماندگی شده و اگر از آخرین معبر عبور نماییم قدرت جهانی ما تثبیت می شود و درحال جهانی شدن هستیم تا مردم شرافتمندانه زندگی کند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: نخستین دایره المعارف اسلامی به زبان انگلیسی در هلند نگارش شده است و پس از ۴۳ سال برپایه تحولات انقلاب اسلامی کتابی به نام فاطمه در اسلام و قرآن نگارش شده است.

وی اظهار داشت: دشمنان با این وجود خرابشان نمی توانند کاری بکنند و در آینده ای نه چندان دور اخبار خوشی را در مسائل بین المللی، سیاسی و اقتصادی خواهیم شنید.

حرکت دانش آموزان پایه های نظام فاسد پهلوی را سست کرد

حجت الاسلام قنبرعلی احمدی امام جمعه شهرستان نور هم در آیین زنگ استکبار ستیزی که در دبیرستان نمونه دولتی شیخ فضل الله نوری برگزارشده بود، اظهار نمود: سرزندگی، شادابی، صداقت، امانت، پیشرفت، روح مبارزه و حماسه و ایثار در واقع نهاد یک نوجوان و جوان است. جوانانی که در فضای زیبای انقلاب اسلامی و خون بهای شهدا زندگی می کنند.وی خاطرنشان کرد: حرکت های پشت سر هم دانش آموزان و دانشجویان و مردم به سمت دانشگاه تهران در چارچوب تجمع و تحسن و آن شعارهای کوبنده این جوان و نوجوان دانش آموز کاری کرد که رژیم نتوانست حرکت بیداری بیشتر از ۱۰ هزار از دانش آموزان و دانشجویان و مردم را تحمل کند و درب دانشگاه ها را بستند، اما آنها عقب نشینی نکردند و روز ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ اوج حرکت دانش آموزان بود.

امام جمعه شهرستان نور ضمن اشاره به این که حرکت دانش آموزان پایه های نظام فاسد پهلوی را سست کرد، تصریح کرد: این حرکت به صورت خاطره ای در افکار و اذهان و اندیشه ها ماندگار شد و مجلس شورای اسلامی در چنین روزی به سبب تجلیل از حرکت دانش آموزان این روز ۱۳ آبان را روز ملی مبارزه با استکبار قرار داد.

حجت الاسلام احمدی یادآورشد: نقش آفرینی جوانان در جبهه های جنگ و تقدیم ۳۶ هزار دانش آموزشهید در راس شهید نوجوان شهید محمد حسین فهمیده، بهنام محمدی ادامه حرکات حماسی است.

وی ضمن اشاره به این که شعار و حرکت این ملت برگرفته از حماسه عاشورا است، اضافه کرد: استکبار در اصطلاح به کسانی گفته می شود که استثمار و استعمار می کند و در عصرحاضرآمریکا در راس مستکبرین قرار دارد است چون که می خواهد کشورها هر چه در توان دارند به نفع خودشان تمام کنند و همه را زیر سلطه خود بگیرند.

امام جمعه شهرستان نور رسیدن به ثروت و قدرت از مجرای غیر طبیعی، فقر فرهنگی و وابستگی فکری، توهم برتری جویی در عالم آفرینش را عوامل زمینه ساز استکباردانست وجود رهبری آگاه و صالح، وجود یاورانی صدیق، اتحاد و انسجام و برخورد تهاجمی با استکباررا بعنوان راههای مقابله با استکباربیان کرد.

حجت الاسلام احمدی اظهار داشت: فضای مجازی می تواند هم بزرگترین شیطان و هم بهترین ابزار باشد و دانش اموزان باید مراقبت و کنترل کنند و حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) قراردهند و خودشان را حفظ کنند تا در جامعه تأثیر گذار باشند.

لزوم شناخت توطئه های دشمنان از جانب مردم

دانش آموزان و مردم همیشه در صحنه نوشهر هم در روز 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی با سردادن شعار مرگ بر آمریکا، انزجار خویش را از توطئه های دشمنان بویژه آمریکا و اسرائیل نشان دادند.

مراسم روز 13 آبان سال جاری در یک هوای بارانی با تجمع در مصلای امام خمینی این شهربرگزار شد و بعد از اجرای سرود توسط گروه سرود میثاق نوشهر و سخنرانی امام جمعه این شهر با اجرای بیانیه به پایان رسید.حجت الاسلام محمود مشایخ امام جمعه نوشهر در این مراسم با تکیه بر افزایش آگاهی های سیاسی از جانب دانش آموزان و مردم، اظهار نمود: اجتماع نیازمند به یک حکومت است که بر اساس یک تفکر است چونکه اشخاص می آیند و می روند اما آنچه می ماند تفکر است.

وی بر دشمن شناسی دانش اموزان تصریح کرد و اظهار داشت: دشمنان دین و مملکت را بشناسید و در کنار آن توطئه های دشمنان را بشناسید و نقشه های انان و راههای خنثی کردن این توطئه ها را بدانید.

امام جمعه نوشهر ضمن اشاره به توطئه های تروریستی دشمنان در کشورهای مختلف همچون یمن و سوریه به دستور آمریکا، ابراز کرد: با تحریم های ظالمانه بیشترین فشار را به کشور وارد کردند و با شیطنت های خود مردم ما را طعمه قرار دادند تا به ستوه بیایند و در مقابل نظام بایستند.
1400/08/14
16:54:56
5.0 / 5
806
تگهای خبر: آموزش , اقتصادی , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg