شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار مازندران:

لزوم جمع آوری شهربازی های مغایر با استانداردهای لازم در مازندران

لزوم جمع آوری شهربازی های مغایر با استانداردهای لازم در مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران استاندار مازندران اظهار داشت: شهرداری ها موظف به جمع آوری شهربازی های مغایر با استاندارد های لازم هستند.احمد حسین زادگان در اولین جلسه شورای استاندارد استان مازندران که حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز حضور داشت، با عنوان این که نظارت استاندارد در همه زمینه ها یک ضرورت و اولویت است، اضافه کرد: ارتقای استاندارد خصوصا استانداردسازی شهربازی های سرپوشیده و روباز، آسانسورها، مصالح ساختمانی و ساختمان ها و نظایر آن در دستور کار این شورا قرار گیرد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه باید پروسه این کار در قالب یک سامانه مشخص جهت نحوه فعالیت شرکت های بازرسی و صدور پروانه توسط سازمان استاندارد بصورت دقیق اجرائی شود، اشاره کرد: اداره کل استاندارد به تناسب جمعیت و میزان ساخت و سازها باید ایمن سازی آسانسورها را توسط شرکت های ذی ربط عملیاتی کند.

وی اشاره کرد: شهرداری ها موظف به جمع آوری آن دسته از شهربازی هایی که مغایر با استاندارد ملی حسب گزارش اداره کل استاندارد است هستند و هیچ مجموعه ای در استان بدون تاییدیه و مجوز از اداره کل استاندارد حق فعالیت ندارد.

حسین زادگان اظهارکرد: شهرداری ها و دهیاری های استان حداکثر یک ماه بعد از برگزاری دوره آموزشی نسبت به درخواست در سامانه مربوطه و عقد قرارداد با شرکت های بازرسی اقدام نمایند.

وی اظهار داشت: شرکت های بازرسی نباید انحصاری باشند و پراکندگی شرکتها باید مورد تاکید و در اولویت قرار گیرد و همین طور دستگاه های دولتی بر طبق اعتباراتی که دارند آسانسورهای خودرا باید بروزسانی کنند و نهادهای نظارتی هم در صورت قصور با این دستگاه های اجرائی خاطی برخورد کرده و سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعتباری مشخص برای این بخش درنظر گیرد.

منبع:

1400/08/07
14:29:03
5.0 / 5
628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg