شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

تقویت شرکت های دانش بنیان رقابت کشورها بر سر علم است

تقویت شرکت های دانش بنیان رقابت کشورها بر سر علم است

به گزارش شمال برگ از گیلان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اعلان اینکه ۶۰۰۰ شرکت دانش بنیان در سطح کشور فعالیت دارند، اشاره کرد: امروزه رقابت کشورها بر سر علم است و پس باید به دنبال تقویت شرکت های دانش بنیان باشیم.


علیرضا منادی سفیدان در شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را یکی از کمیسیون های فعال دانست که طی یک سال قبل خروجی های خوبی داشته است و اظهار نمود: اتمام رتبه بندی معلمان، قانون جهش تولید دانش بنیان، تصویب قانون ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش و پیگیری همسان سازی حقوق فرهنگیان همچون مهم ترین اقدامات این کمیسیون است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه های آزاد و پیام نور می توانند در رشته های کم رقابت برپایه سوابق تحصیلی دانشجوی ارشد جذب کنند، اظهار داشت: توجه به رشته های مورد نیاز استان ها صورت گیرد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به ظرفیت علمی استان گیلان در دارا بودن ۱۰۰۰ شرکت دانش بنیان، افزود: انتظار از استان گیلان بسیار بالاست، چونکه شخصیت های علمی برجسته و دانشگاه های خوبی دارد.
منادی، با اشاره به اینکه ۶۰۰۰ شرکت دانش بنیان در سطح کشور فعالیت دارند که باید ۱۰ برابر شوند، تصریح کرد: امروزه رقابت کشورها بر سر علم است و بنابراین باید به دنبال تقویت شرکت های دانش بنیان باشیم.
وی سال قبل ۵۲۷ میلیارد تومان علاوه بر بودجه وزارت علوم به دانشگاه های برتر تخصیص دادیم، اظهار داشت: با عنایت به رتبه دانشگاه گیلان در پایگاه استنادی علوم، می توانیم از این ظرفیت استفاده نماییم.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ضمن اشاره به آغاز دوران پساکرونا و لزوم برگزاری حضوری کلاس های درس در دانشگاه ها، اظهار داشت: همه اساتید و دانشجویان واکسینه شدند و باید آمادگی در دانشجویان جهت حضور در دانشگاه فراهم گردد.
وی همینطور از راه اندازی دهکده ورزشی در دانشگاه های کشور با همکاری وزارت ورزش و جوانان اطلاع داد و افزود: با عنایت به همسایگی گیلان با چهار کشور حاشیه دریای خزر، ایجاد شبکه آزمایشگاه های ایران در گیلان یک سرمایه بزرگ محسوب می شود.
منادی افزود: دانشگاه گیلان آزمایشگاهی را به صورت یکجا جهت استفاده همه بخش های علمی و دانشگاهی کشور بخصوص کشورهای خارجی فراهم نموده است.
محمدرضا احمدی سنگری، نماینده شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز، یکی از اهداف کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را بررسی وضعیت فعلی نظام آموزشی دانست و اظهار نمود: جامعه به بعضی از رشته های دانشگاهی نیاز ضروری دارد و بنابراین حتما باید رشته ها را برپایه نیازمندی جامعه به روز نماییم.
وی با اشاره به اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دنبال مهارت آموزی فارغ التحصیلان است، اظهار داشت: یک فارغ التحصیل به جای این که دنبال شغل بگردد باید خودش کارآفرینی کند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تکیه بر ضرورت تجاری سازی شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان باید بتوانند تولیدات خویش را عرضه کنند و توسعه دهند.
احمدی، هزینه کردن برای شرکت های دانش بنیان را سرمایه گذاری دانست و افزود: دانشگاه ها نیازمند کمک های بلاعوض جهت راه اندازی سرای نوآوری و شرکت های دانش بنیان هستند.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، ساختمان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان با حضور رئیس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و مدیران دانشگاهی راه اندازی شد.
منبع:

1400/08/01
09:52:52
5.0 / 5
853
تگهای خبر: آموزش , تولید , دریا , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg