شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس سازمان صمت مازندران:

در شرایط کرونا چندان صدمه ای به بازار صنایع غذایی وارد نشد

در شرایط کرونا چندان صدمه ای به بازار صنایع غذایی وارد نشد

مازندران رئیس سازمان صمت مازندران اعتقاد دارد در شرایط کرونا چندان صدمه ای به بازار صنایع غذایی وارد نشد.حسینقلی قوانلو، در مراسم جشن غذا که در سالن همایش اتاق بازرگانی مازندران برگزار شد، اظهار نمود: ۴۶.۵ درصد تولید ناخالص داخلی صنعت استان در ارتباط با صنایع غذایی است.

وی اظهار داشت: ارزش افزوده صنایع غذایی، دارویی و نوشیدنی بیشتر از ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده و صنعت غذایی دارای بهره وری پایین است و باید نسبت در این صنعت افزایش یابد.

رئیس سازمان صمت مازندران ضمن اشاره به این که صنعت غذایی دارای ظرفیت های بالایی است، اظهار داشت: تولید ارزش افزوده صنایع غذایی ۲۴ درصد بوده که نسبت به دیگر صنایع پایین است در حالیکه ۵۰ درصد اشتغال استان به صنعت غذایی اختصاص دارد.

قوانلو با تکیه بر این که باید نیازمندی های این بخش برطرف شود، خاطرنشان کرد: با وجود تحریم، در سال قبل، رشد اقتصادی ۶.۵ درصدی محقق شد و خوشبختانه در شرایط کرونا چندان صدمه ای به بازار صنایع غذایی وارد نشده است.

وی ضمن اشاره به این که افزایش قیمت ها سبب شده تا بازار صنایع غذایی با کاهش فروش مواجه شود، راه برون رفت را توسعه صادرات در کشورهای هدف عنوان نمود.

در ادامه محمدمهدی گیوه چی رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران ضمن اشاره به اهمیت برگزاری جشن غذا، اظهار نمود: واحدهای صنعت غذایی استان به ۹ گروه همچون کارخانجات آرد، روغن، فرآورده های گوشتی، تولید قند و شکر، نان و غیره تقسیم شده و همه صنعت غذا جزو این ۹ گروه به حساب می آید.

گیوه چی تعداد واحدهای صنعت غذایی را در استان ۵۲۰ واحد عنوان نمود و اظهار داشت: در کمیته فنی، برندهای برتر صنعت غذا انتخاب شدند.

عزیزالله شهیدی فر مدیرکل جهاد کشاورزی استان هم اظهار داشت: تولید غذا یکی از اهرم های سیاستگذاری دنیا است و در حکمرانی جهان و کشورها، استان هایی موفق ترند که صندلی بیشتری در تولید دارند از سطح پیگیری بهتری برخوردار می باشند.

وی اظهار داشت: بخش دوم نگاه ما و کشور به سمت سرمایه گذاران و بخش تخصصی باید به سمت ارزش افزوده محصولات غذایی باشد تا صنعت غذایی در هر کجای هرم صنعت غذایی قرار داریم باید در بخش صادرات و غیره ارزش افزوده را در نظر بگیریم تا به صنعت غذا کمک گردد.

به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، در انتها این مراسم، از میان واحدهای برتر که توسط نهادهای ناظر همچون جهاد کشاورزی، استاندارد، دامپزشکی معرفی شده بودند، در نهایت از بین آنها از واحدهای نمونه و برتر به همراه کارشناسان برتر تجلیل شد.

منبع:

1400/07/26
08:31:21
5.0 / 5
956
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg