شمالبرگ ShomalBarg.ir

یارانه ارزی واردات چای با تصمیم دولت حذف شد

یارانه ارزی واردات چای با تصمیم دولت حذف شد

شمال برگ: استاندار گیلان با بیان پیامی خوش برای چایكاران اظهار داشت: با تصمیم دولت یارانه ارزی واردات چای حذف شد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در حاشیه مراسم معارفه فرماندار رودسر و در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت محصول استراتژیك چای و ضرورت پشتیبانی از این صنعت اظهار داشت: وضعیت صنعت چای كشور طی سال های اخیر به سبب سیاست های حمایتی دولت تدبیر و امید بهبود یافته و سبب احیا قسمتی از باغ های تخریب شده و بازگرداندن آن به چرخه تولید شده است.
وی اشاره كرد: خرید تضمینی برگ چای موجبات رونق این صنعت نیمه جان در استان گیلان را فراهم نمود.
استاندار گیلان با اشاره به اینكه چای جزو محصولات مشمول ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی بود اضافه كرد: چای بعنوان بخش مهمی از اقتصاد و فرهنگ مردم گیلان نیازمند گام های اساسی و اصولی تری جهت تامین منافع به حق كشاورزان است.
وی افزود: جهت تحقق این مهم و با پیگیری های صورت گرفته، با تصمیم دولت یارانه ارزی واردات چای حذف شده و از این پس چای با ارز غیردولتی وارد می شود.
سالاری این اقدام مهم دولت را گامی مثبت جهت تقویت صنعت چای و تبدیل آن به محصول استراتژیك اقتصادی اعلام و اشاره كرد: واردات چای با ارز خارجی توان رقابت چایكاران داخلی را افزایش داده و سبب پشتیبانی از چای داخلی خواهد شد.
نماینده عالی دولت در گیلان تحقق اجرای این سیاست مهم را سبب ترغیب كشاورزان به ادامه كشت چای و باز عدم رضایت برای فروش و یا تغییر كاربری اراضی زیر كشت اعلام نمود.
1397/12/19
23:37:01
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: فروش , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg