شمالبرگ ShomalBarg.ir

تزریق ۷۷۰ هزار دز واکسن در شهرستان رشت

تزریق ۷۷۰ هزار دز واکسن در شهرستان رشت

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار شهرستان رشت با اعلان اینکه تا حالا مجموعا 770 هزار دز واکسن در شهرستان تزریق شده، اظهار داشت: تا به امروز نزدیک به 37 هزار نفر دانش آموز تزریق واکسن را در سطح شهرستان داشته اند که باتوجه به آمار بالا در این رابطه تا حالا 56 درصد دانش آموزان واکسینه شده اند.


علی فتح اللهی امروز در جلسه ستاد کرونای شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اظهار نمود: در بحث کرونا «سرعت واکسیناسیون» و «رعایت پروتکلهای بهداشتی» دو بال پرواز آرامش و سلامت جامعه هستند.
فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر این که رعایت پروتکلهای بهداشتی همزمان با واکسیناسیون باید انجام گیرد، اضافه کرد: آمارها نشان داده با توجه به این که واکسیناسیون بطور منظم در حال انجام می باشد، در جایی اگر رعایت پروتکل ها و فاصله اجتماعی را نداشته باشیم، مجدد شاهد افزایش تعداد مبتلایان و فوتی ها خواهیم بود؛ عادی انگاری بلای جان جامعه است و مشکلاتی را فراهم می آورد.
رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت با اعلان اینکه افزایش بیماران مبتلا و تعداد فوتی ها خود نگران کننده است، اظهار داشت: باتوجه به شرایطی که وجود دارد باید تلاش نماییم تا مراکز آموزشی، دانشگاهی و آموزشگاهی را فعال نماییم پس باید اطمینان خاطر را در خانواده ها ایجاد نماییم و این اعتماد سازی از زبان اهل فن و پزشکان ایجاد می شود.
وی بیان کرد: همچنان در شهرستان رشت با وجود گستردگی۷۰ پایگاه تزریق واکسن داریم ولی باز نسبت به استان در جایگاه پایین تری در تزریق واکسن قرار داریم، در این رابطه باید شرایطی را فراهم نماییم تا واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام گیرد.
فتح اللهی درباب وضعیت پایگاه های تزریق واکسن شبانه روزی و خودرویی، افزود: شرایط آب و هوایی گیلان در این فصل به شکلی است که میطلبد مراکز خودرویی را کم نماییم و به تعداد مراکزی که از شرایط مناسبی برخوردار می باشند بیافزاییم.
فرماندار شهرستان رشت افزود: استقبال خوبی از پایگاه واکسیناسیون شبانه در شهرستان شده و در این پایگاه بیش از ۳۰۰۰ دز واکسن در طول شبانه روز تزریق می شود، باتوجه به این استقبال در تلاشیم یکی از پایگاه های واکسیناسیون تجمیعی خودرا در شیفت عصر فعال نماییم.
رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت بیان کرد: کل دانش آموزان بالای ۱۲ سال شهرستان رشت، تعداد ۶۵ هزار و ۵۱۳ نفر است که از این تعداد تا به امروز نزدیک به ۳۷۰۰۰ نفر دانش آموز تزریق واکسن را در سطح شهرستان داشته اند که باتوجه به آمار بالا در این رابطه تا حالا ۵۶ درصد دانش آموزان واکسینه شده اند.
وی افزود: هفته گذشته با همکاری اداره بهداشت شهرستان و آموزش و پرورش طرح ضربتی واکسیناسیون انجام پذیرفت و مراکز واکسیناسیونی که تزریق واکسن سینوفارم را دارند، پذیرای دانش آموزان بالای ۱۲ سال شهرستان هستند.
فتح اللهی با اعلان اینکه رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح شهرستان رشت به حدود ۶۵ درصد رسیده، اظهار داشت: به نسبت به هفته گذشته کاهش رعایت پروتکل ها داشته ایم و اساسا عادی انگاری های باردیگر، مشکلات فراوانی را ایجاد خواهند کرد.
رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت افزود: در آمار بستری ها از تعداد ۲۲۰ بستری هفته گذشته به تعداد ۱۸۳ بستری در امروز رسیده ایم که شاهد کاهش ۱۷ درصدی بستری های کرونائی در سطح شهرستان هستیم.
فرماندار شهرستان رشت اضافه کرد: باتوجه به نزدیک بودن تزریق دز دوم واکسن در ایام آتی، از مردم تقاضا می شود فقط با پیامک های ارسالی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا شاهد بی نظمی در مراکز نباشیم.
وی با اعلان اینکه تا حالا مجموعا ۷۷۰ هزار دز واکسن در شهرستان تزریق شده، اظهار داشت: از این تعداد ۵۸۰ هزار دز اول و ۱۹۰ هزار دز دوم می باشد. در آمار مربوط به واکسیناسیون با در نظر گرفتن جمعیت بالای ۱۲ سال به بالا، شاهد تزریق ۷۵ درصدی دز یک و ۲۵ درصدی دز دوم در سطح شهرستان هستیم.
فرماندار شهرستان رشت اظهار داشت: باتوجه به تزریق واکسن دز دوم برکت در هفته گذشته، حدودا تمامی افرادی که منتظر تزریق دز دوم این واکسن بودند، واکسینه شده اند و این مشکل هم در سطح شهرستان حل شده است. تا تامین واکسن مورد نیاز برکت، تزریق دز یک این واکسن در دستورکار نیست، اقدامات در این خصوص با برنامه پیش خواهد رفت تا گرفتار مشکل در تزریق دز دوم این واکسن نشیم.
رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت اشاره کرد: در هفته گذشته تعداد ۲۷۲۵ واحد صنفی بازدید به عمل آمده که از این تعداد ۱۴۲ اخطار و تعداد ۱۲ واحد صنفی به سبب عدم رعایت پروتکل ها پلمب شده اند.
وی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و قدردانی از تلاش ها و زحمات آنان، اشاره کرد: سبزپوشان نیروی انتظامی هم با تامین نظم و امنیت به صورتی سلامت جامعه را رقم می زنند و الان شبانه روز در کنار کادر درمان برای سرعت و نظم بخشیدن به روند واکسیناسیون در تلاش هستند.
منبع:

1400/07/20
10:50:27
5.0 / 5
548
تگهای خبر: آموزش , خودرو , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg