شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

دزدیدن نان مردم قابل بخشش نیست

دزدیدن نان مردم قابل بخشش نیست

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان اظهار داشت: دزدیدن نان و آب مردم قابل بخشش نیست و امتیاز نانوایی های متخلف باید لغو شود.


فرهاد دلق پوش، در جلسه مشترک کارگروه های تنظیم بازار و آرد و نان شهرستان مرزی بندر آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار نمود: آستارا پیشانی نظام است و اتفاقات آن هم بازخورد بین المللی دارد.
وی با اشاره به اینکه برای این نظام خون ریخته و شهدای گرانقدری تقدیم شده است، افزود: در صیانت از خون شهدا نباید با برادر خود هم تعارف داشته باشیم.
وی ادامه داد: قضیه آستارا برای همه مهم می باشد و اگر اتفاقات گذشته منطبق بر نیازها و لزوم های شهرستان نبوده است، باید رویه را تغییر دهیم.
دلق پوش، ضمن اشاره به این که ۸۵ درصد صادرات استان گیلان از مرزهای سه گانه آستارا انجام می شود، تصریح کرد: استان گیلان به اندازه کشور هلند است و بیشتر از آن ثروت دارد، ولی ما نتوانسته ایم از آن به شکل بهینه استفاده نماییم.
وی در مورد وضعیت آرد و نان شهرستان آستارا، اظهار داشت: این شهرستان ۲۲۴ نانوایی دارد که ۱۵۰ نانوایی یارانه پز هستند.
رئیس سازمان صمت گیلان با تاکید بر این که برای هر ۴۰۲ نفر یک نانوایی در آستارا نان پخت می کند، خاطرنشان کرد: نانوایی های این شهرستان به مردم بدهکار هستند.
وی با اشاره به اینکه دزدیدن از نان و آب مردم به هیچ عنوان قابل بخشش نیست، خاطرنشان کرد: جریمه های تعزیزات کفاف نمی کند و در برخورد با نانوایان متخلف باید دادگستری با نگاه برخورد با اخلالگران ورود کند.
دلق پوش، در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر این که تأمین نان و مرغ که غذای روزمره مردم است، بسیار مهم می باشد، اخطار داد: هر نانوایی که بر مبنای وظایف محوله و دستورالعمل ها رفتار نکند، باید تشکیل پرونده گردد و امتیاز آن لغو شود.
وی ضمن اشاره به این که هر نانوایی که پخت نان برای او نمی صرفد، باید این شغل را جمع کند، افزود: تعطیلی های بدون برنامه، عدم رعایت وزن خمیر و نان، عدم درج مشخصات نانواها و یارانه ای یا غیریارانه ای بودن از تخلفاتی است که بیشتر گزارش می شود.
او در آخر اضافه کرد: نانوا باید خود در نانوایی حاضر باشد و از بکار گیری جوش شیرین و سایر ماده های غیر مجاز به شدت بپرهیزد.

منبع:

1400/07/15
21:09:08
5.0 / 5
917
تگهای خبر: آستارا , صنعت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg