شمالبرگ ShomalBarg.ir
سخنگوی علوم پزشگی گیلان عنوان كرد

شروع واکسیناسیون دوز دوم برکت در گیلان

شروع واکسیناسیون دوز دوم برکت در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از واردات محدود واکسن برکت به استان اطلاع داد و اظهار داشت: افرادی که پیامک دریافت نمودند باید به سه پایگاه چمران، ملوان و یادگار امام در رشت رجوع و دوز دوم واکسن خویش را دریافت نمایند.


دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان در شهرستان رشت آگاهی داد و اظهار نمود: این طرح در سطح ۳۵ پایگاه واکسیناسیون انجام شد و جاماندگان تا اختتام هفته و هفته آتی می توانند با مراجعه به مراکز تعیین شده مبادرت به تزریق واکسن کنند.
وی از فعالیت ۱۹۴ پایگاه واکسیناسیون در سطح استان گیلان آگاهی داد و اضافه کرد: واکسیناسیون در همه شهرستان به غیر از رشت برای سنین بالای ۱۲ سال در حال انجام می باشد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از واردات محدود واکسن برکت به استان آگاهی داد و عنوان کرد: این واکسن ها فقط مربوط به دوز دوم بوده و افرادی که طی روز گذشته پیامک دعوت واکسیناسیون را دریافت کرده اند می توانند مبادرت به تزریق دوز دوم واکسن برکت خود کنند.
مهرابیان، ضمن قدردانی از همکاری مردم جهت انتظار در نوبت دوم، اشاره کرد: افرادی که پیامک دریافت نمودند باید به سه پایگاه چمران، ملوان و یادگار امام در رشت مراجعه و دوز دوم واکسن خودرا دریافت کنند؛ البته ارسال پیامک بر طبق بیشترین فاصله زمانی با دوز نخست بوده و از افراد می خواهیم همچنان صبوری کنند تا محموله های آتی به زودی وارد استان شود.
وی برنامه واکسیناسیون سایر شهرستان ها را بر طبق اطلاع رسانی روزانه در سامانه «vac.gums.ac.ir» دانست و اظهار داشت: برنامه واکسیناسیون در شهرستان رشت به سبب جمعیت زیاد و جلوگیری از ازدحام متفاوت می باشد.
سخنگوی علوم پزشگی گیلان، همین طور از بستری شدن ۷۷ بیمار جدید کرونائی در شبانه روز گذشته آگاهی داد و اشاره کرد: هم اکنون ۳۷۳ بیمار کرونائی بستری داریم که ۶۷ بیمار نیازمند مراقبت های ویژه و ۶۵ بیمار بدحال هستند.
منبع:

1400/07/13
23:52:33
5.0 / 5
810
تگهای خبر: دریا , رشت , گیلان , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg