شمالبرگ ShomalBarg.ir

مخالفت نماینده ساری با واردات کالا از کره

مخالفت نماینده ساری با واردات کالا از کره

به گزارش شمال برگ نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واردات لوازم خانگی کره ای در وضعیت فعلی یک تیر و دو نشان برای چشم بادامی هاست.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس در مطلبی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

« واردات لوازم خانگی کره ای در وضعیت فعلی یک تیر و دو نشان برای چشم بادامی هاست، هم بجای پول های بلوکه شده تولیدات خودرا به فروش می رسانند و هم جلوی رشد صنایع رقیب در ایران را می گیرند که البته هر دو تیر به قلب اقتصاد و تولید ایران به هدف خوردن خواهدنمود.»

بر اساس این گزارش، مدتی پیش بود که انتشار اخباری درباره گشایش واردات محصولات لوازم خانگی خارجی برخی از شرکت های کره ای موجب شد تا تعدادی از تولیدکنندگان داخلی نگرانی خود از این مساله را با رهبر انقلاب درمیان گذاشته و از ایشان درخواست چاره جویی کنند.

درخواست تولیدکنندگان کالاهای داخلی از رهبر انقلاب برای ممنوعیت واردات از کره جنوبی در حالی صورت می گیرد که حضرت آیت الله خامنه ای در سالهای اخیر با تاکید ویژه بر پشتیبانی از تولید داخل و دسترنج کارگر ایرانی بر ممنوعیت واردات کالاهایی که نمونه های مشابه داخلی دارند تاکید کرده بودند.

بر همین مبنا ایشان بر طبق رویه همیشگی خود در پشتیبانی از تولید ملی، ضمن تایید درخواست تولیدکنندگان ایرانی در نامه ای خطاب به ریاست محترم جمهوری چنین تاکید کردند: «این موضوع بسیار مهمی است. اگر این خبر -گشایش واردات از دو شرکت کره جنوبی- راست باشد، به مدلول شکستن کمر شرکت های لوازم خانگی داخلی است که تازه توانسته اند قدری روی پا بایستند. جدا جلوی این مشکل را سد فرمایید.»

پیرو این نامه نیز رییس جمهور، دستور جلوگیری از واردات را به وزرای صمت و اقتصاد ابلاغ نمود.

منبع:

1400/07/11
10:06:28
5.0 / 5
946
تگهای خبر: تولید , ساری , شركت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg