شمالبرگ ShomalBarg.ir
امام جمعه رشت:

صبر جمهوری اسلامی در مقابل همسایگان مثال زدنی است

صبر جمهوری اسلامی در مقابل همسایگان مثال زدنی است

به گزارش شمال برگ از گیلان امام جمعه رشت، صبر جمهوری اسلامی را مثال زدنی دانست و افزود: همیشه به دنبال حسن همجواری و دوری از التهاب در منطقه هستیم و رتبه نخست روابط بین الملل با همسایگان را داریم، اما در مسئله امنیت مماشات نخواهیم کرد.


آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به سخنرانی ویدئوکنفرانسی رهبر معظم انقلاب در اربعین، اظهار نمود: رهبر انقلاب بر مسئله تبیین تاکید فرمودند، برای اینکه تبیین باعث شده ملت ایران در مقابل قدرت های پوشالی ایستادگی کنند.
وی با اعلان اینکه دشمنان همیشه به دنبال انحراف مردم از واقعیت ها و گمراهی آنان هستند، اضافه کرد: دشمنان اسلام و انقلاب به دنبال اثرگذاری بر افکار عمومی ملت ایران خصوصاً جوانان هستند تا بتوانند با به اهداف شوم خود برسند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، جریان تبیین را خنثی کننده همه توطئه های دشمن مقابل نظام اسلامی دانست و اشاره کرد: امروزه هزاران سایت مقابل جمهوری اسلامی فعالیت می کنند و پس تبیین سرچشمه بیداری و سدی محکم در مقابل دروغ های دشمن است.
امام جمعه رشت، با اشاره به تحولات شمال غرب کشور و ادعای تعدادی از سران کشورهای همسایه مقابل ایران، اشاره کرد: این اضافه گویی ها در امتداد اهداف آمریکا برای تداوم حضور در منطقه است و متاسفانه کشورهای ضعیف مانند آذربایجان و ارمنستان و ترکیه با این رفتارهای شیطانی همراهی می کنند.
وی با اعلان اینکه آمریکا از اختلافات آذربایجان و ارمنستان به نفع خود بهره برده است، اظهار داشت: برخی از نمایندگان ولی فقیه در استان ها نسبت به اظهارات صورت گرفته مقابل ایران واکنش نشان دادند و بر مسئله امنیت ایران تاکید نمودند.
آیت الله فلاحتی، با اشاره به وجود جمعیت شش میلیون نفری شیعه در جمهوری آذربایجان، عنوان کرد: ایران در حفظ امنیت مردم خصوصاً در مناطق مرزی جدی بوده و همسایگان باید این مهم را بدانند و عاقلانه تصمیم بگیرند.
وی صبر جمهوری اسلامی را مثال زدنی دانست و افزود: همیشه به دنبال حسن همجواری و دوری از التهاب در منطقه هستیم و رتبه نخست روابط بین الملل با همسایگان را داریم، اما در مسئله امنیت مماشات نخواهیم کرد.
منبع:

1400/07/09
21:51:57
5.0 / 5
569
تگهای خبر: رشت , شمال , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg