شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس اداره منابع طبیعی آستارا خبر داد

رفع تصرف بیش از ۴۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی آستارا

رفع تصرف بیش از ۴۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی آستارا

از گیلان رییس اداره منابع طبیعی آستارا، همین طور از رفع تصرف حدود 1800 مترمربع از اراضی ملی در منطقه لوندویل آگاهی داد و اظهار داشت: همین طور بیش از 2000 مترمربع از اراضی ملی سه روستای این شهرستان رفع تصرف شد.


محمدجعفر گل محمدی در گفت وگو با ایسنا، از توقیف خودروی حامل چوب آلات قاچاق آگاهی داد و اظهار نمود: به دنبال جنگل گردشی نیروهای یگان حفاظت شهرستان آستارا در منطقه لوندویل شهرستان آستارا، یک دستگاه نیسان حامل چوب آلات جنگلی به حجم دو و نیم استر هیزم توقیف شد.
وی ادامه داد: پرونده قضایی برای متخلفین تنظیم و خودروی حامل چوب آلات قاچاق با هماهنگی مقام قضایی به پارکینگ منتقل شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا همین طور از رفع تصرف حدود ۱۸۰۰ مترمربع از اراضی ملی در منطقه لوندویل آگاهی داد و اظهار داشت: کارشناسان ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده را یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرده اند.
گل محمدی افزود: همه آثار تصرف در عرصه های مذکور، با حکم قضایی و بر طبق تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور جمع آوری و به منابع طبیعی بازگردانده شد.
ایشان سپس از رفع تصرف زمین های ملی در منطقه لمیرمحله عنبران از توابع شهرستان آستارا آگاهی داد و اشاره کرد: ماموران یگان حفاظت این اداره، ۷۸۴ مترمربع از زمین های منابع طبیعی را از یک متخلف پس گرفتند.
رییس اداره منابع طبیعی آستارا، با اعلان اینکه زمینی به مساحت ۴۴۷ مترمربع در منطقه نمازکش نیز توسط ماموران یگان حفاظت این اداره آزادسازی شده است، عنوان کرد: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا در منطقه کشفی نیز حدود ۱۰۰۰ مترمربع دیگر را نیز رفع تصرف کردند.
گل محمدی با اشاره به جمع آوری آثار تصرف در این عرصه ها و بازگردانده شدن اراضی به منابع طبیعی، بیان کرد: کارشناسان ارزش ریالی مجموع زمین های مذکور را حدود ۲۸ میلیارد و ۱۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال برآورد کرده اند.
وی وسعت اراضی ملی شهرستان آستارا را ۴۰ هزار هکتار و جنگل های این شهرستان را جزو جنگل های هیرکانی استان گیلان دانست و اظهار داشت: حفاظت از انفال و منابع طبیعی در قانون اساسی وظیفه ای عمومی تعریف شده و همگان باید در صیانت از طبیعت کوشا باشیم.1400/07/06
11:15:05
5.0 / 5
687
تگهای خبر: آستارا , حفاظ , خودرو , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg