شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل فرودگاه های استان مازندران خبر داد

انجام 16 پرواز از مازندران به نجف اشرف

انجام 16 پرواز از مازندران به نجف اشرف

مازندران مدیرکل فرودگاه های استان مازندران از انجام ۱۶ پرواز از این استان به نجف اشرف اطلاع داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های مازندران، سعدالله وطن خواه، اظهار نمود: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته در بازه زمانی سی و یکم تا چهارم مهر ماه تعداد ۱۶ پرواز رفت و برگشت در راه ساری – نجف و بالعکس حدود ۱۱۰۰ زائر حرم ابا عبدالله الحسین (ع) را به کشور عراق منتقل می کند.

وی ضمن اشاره به این که ۸ پرواز برگشت در بازه زمانی ۵ تا ۸ مهرماه برنامه ریزی شده است، اضافه کرد: بر مبنای دستورالعمل اعلامی از جانب سازمان هواپیمایی کشوری، شرکتهای بومی وظیفه نقل و انتقال زوار را متعهد شده اند، ازاین رو درصورتیکه تقاضای سفر بیشتر باشد شرکت هواپیمایی آمادگی برنامه ریزی و افزایش پروازها در راه ساری – نجف و بالعکس را دارد.

مدیرکل فرودگاه های استان مازندران، اظهار نمود: در طول مدت سفر مشتاقان اربعین و حرم ابا عبدالله الحسین(ع)، با راه اندازی موکب ویژه اربعین در فرودگاه ساری و پذیرائی از زوار، شور و حال سفرهای پیاده روی سنوات گذشته برای دوستداران حریم حسینی تداعی خواهد نمود.

وطن خواه همینطور افزود: بر مبنای دستورالعمل های صادره، زائرین محترم بایستی حتما دو دوز واکسن زده و تائیدیه لازم هنگام سفر به همراه داشته باشند، همینطور تائیدیه تست منفی PCR و ویزای معتبر صادره از کشور عراق از الزامات سفر است.

وی اضافه کرد: بدیهی است کسانی که مدارک فوق الذکر را در هنگام سفر درفرودگاه به همراه نداشته باشند از مسافرت آنان ممانعت خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه های استان مازندران رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در محیط فرودگاه و سطوح ترمینال ها از الزامات فرودگاهی دانست و اظهار داشت: تمامی پروتکلهای بهداشتی در فرودگاه رعایت می شود و مردم و مسافران محترم هم ملزم به رعایت آنها بخصوص استفاده از ماسک در تمامی مراحل و فرایند های تشریفات پروازی است.

وطن خواه اظهار نمود: نخستین گروه از زوار حرم حسینی امروز چهارشنبه سی و یکم شهریور ماه راس ساعت ۱۴: ۳۰ از فرودگاه ساری عازم نجف اشرف شدند.

منبع:

1400/07/01
11:46:37
5.0 / 5
887
تگهای خبر: ساری , سفر , شركت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg