شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد

بازگشایی آرام، تدریجی و مطمئن مدارس در مازندران

بازگشایی آرام، تدریجی و مطمئن مدارس در مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از بازگشایی آرام، تدریجی و مطمئن مدارس در این استان اطلاع داد.علی دهقان در نشست خبری خود که با محوریت شروع سال تحصیلی در مازندران برگزار شد در سالن کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش مازندران، برگزار شد، اظهار نمود: بر مبنای آخرین دستورالعملی که امروز در مورد واکسیناسیون دانش آموزان ابلاغ گردید، سامانه فقط برای دانش آموزان پایه ۱۲ باز است و دانش آموزان می توانند با رفتن به سامانه برای انجام واکسیاسیون ثبت نام خویش را انجام دهند و بعد از اعلام پیامک، واکسن خویش را دریافت نمایند.

وی ضمن اشاره به این که نیروی انسانی یکی از اشکالات آموزش و پرورش در همه این سال ها بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال تحصیلی جاری با عنایت به این که حدود ۱۳۸ ساعت حق التدریس، جذب نیروهای خرید خدمات، نیروهایی که با نهضت سواد آموزی همکاری داشتند و نیروهای طرح امین، ماده ۲۸ و افرادی که از دانشگاه فرهنگیان بازگشتند مشکل خاصی را در تأمین نیروی انسانی نداریم مگر این که موردی در شهری وجود داشته باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: بر مبنای آمار اعلام شده ۴۰۱۰ نفر از فرهنگیان شرایط بازنشستگی را دارند اما طبیعتا برخی همکاران با عنایت به شرایط می توانند فعالیتشان استمرار داشته باشه باشد.

دهقان با اشاره به اینکه رویکرد جهانی به بازگشایی مدارس و حضوری بودن دانش آموزان است، اظهار داشت: با عنایت به این که حدود ۲۰ ماه دانش آموزان آموزش های حضوری ندیدند و به صورت آنلاین درس ها را فراگرفتند، به اعتقاد همه صاحب نظران و دغدغه مندان، فرزندان ما به سبب سلامت روان و رشد و بلوغ اجتماعی و جامعه پذیری در معرض تهدید و صدمه قرار دارند.

وی ضمن اشاره به این که دولت جمهوری اسلامی و دستگاه تعلیم و تربیت اقدامات خوبی را انجام داده اند، خاطرنشان کرد: واکسیناسیون حدود یک میلیون نفر از فرهنگیان و همه کسانی که به شکلی با آموزش و پروش در ارتباط هستند حدودا به یک سرانجامی رسیده و واکسیناسیون دانش آموزان هم شروع شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران بیان نمود: خوشبختانه واکسیناسیون در جامعه سرعت گرفته و بعضی از خانواده ها واکسن ها را دریافت نمودند و شرایط به سمت بهبودی است، اما معتقدیم تا وقتی که در زمینه سلامت اطمینان کامل حاصل نشود مدارس به صورت حضوری نخواهد شد.

دهقان اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل بازگشایی و الگوهای آموزشی را ابلاغ کرده و سیاست رسمی وزارت در این حوزه بازگشایی آرام، تدریجی، مطمئن است.

وی افزود: سال قبل آموزش و پرورش مازندران با در اختیار گذاشتن حدود ۴۰ هزار دستگاه تبلت به دانش آموزان توانست عملکرد درخشانی داشته باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: بانکها چندین هزار وام کم بهره را در اختیار خانواده ها قرار دادند که بخش اعظم مشکلات حل شده است.

دهقان تصریح کرد: سال جاری با راه اندازی پویش همکلاسی مهربان تلاش می نماییم شرایط را برای همه دانش آموزان استان فراهم نماییم و هیچ دانش آموزی به علت مشکلات و کمبود ها از آموزش عقب نماند.

وی افزود: سال جاری استان مازندران ۱۳۶ پروژه در دست اجرا دارند و مقرر است که ۳۱ پروژه تا مهرماه تحویل داده شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران ضمن اشاره به این که دانش آموزان بطور قطع نسبت به سال قبل افزایش خواهند داشت، خاطرنشان کرد: سال قبل ۵۰۸ هزار دانش آموز مشغول تحصیل بودند و برآورد سال جاری ۵۱۹ هزار دانش اموز است هر چند ثبت نام ها هنوز ادامه دارد.

دهقان افزود: استان مازندران در ثبت نام دوره ابتدایی رتبه نخست را با بیشتر از ۹۷ درصد را به دست آورد همینطور در متوسطه اول با بیشتر از ۹۰ درصد جز پنج استان برتر کشور شناخته شد و در متوسطه دوم هم بیشتر از ۸۰ درصد ثبت نام انجام شده و این روند در متوسطه دوم به علت امتحانات شهریور همچنان ادامه دارد.
1400/06/31
16:38:52
5.0 / 5
412
تگهای خبر: آموزش , خدمات , خرید , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg