شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون علوم پزشكی گیلان خبر داد

تزریق بیشتر از ۱ و نیم میلیون دوز واکسن کرونا در گیلان

تزریق بیشتر از ۱ و نیم میلیون دوز واکسن کرونا در گیلان

از گیلان معاون علوم پزشکی گیلان از سرعت فرآیند واکسیناسیون کووید۱۹ در استان اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال بیشتر از یک میلیون و ۵۱۰ هزار دوز واکسن کووید۱۹ در گیلان تزریق شده است.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به روند اجرای واکسیناسیون در سطح استان گیلان، اظهار نمود: تابحال یک میلیون و ۵۱۰ هزار و ۹۹۶ دوز واکسن کووید۱۹ در استان گیلان تزریق شده است.
وی ادامه داد: با عنایت به اجرای واکسیناسیون در استان که با پیگیری و شدت بیشتری الان در ۳۰۲ ایستگاه سراسر استان انجام می شود، تا آخر ۲۲ شهریور بیشتر از یک میلیون و ۵۰۰۰ دوز واکسن نوبت اول به مردم تزریق شده و ۵۰۶ هزار نفر هم دوز دوم واکسن کووید۱۹ را در گیلان دریافت کرده اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی با وجود دریافت واکسن کووید۱۹ ضروری می باشد، اظهار داشت: دریافت واکسن شامل نوبت اول و دوم منجر به ایجاد درصدی از ایمنی در مقابل ویروس می شود، اما رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، شست وشوی مرتب دست ها و پرهیز از حضور در دورهمی ها در کنترل بیماری و ممانعت از انتشار ویروس بسیار اثرگذار است.
حیدرزاده تصریح کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم در کنار واکسیناسیون گام بسیار بزرگی برای کنترل کروناست و انتظار می رود با عمل به شیوه نامه های بهداشتی در این برهه، مردم یاری رسان کادر بهداشت و درمان باشند.1400/06/24
14:22:22
5.0 / 5
633
تگهای خبر: دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg