شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس بسیج كارگری سپاه عنوان كرد

صدمه دیدن یک میلیون کارگر در ایام کرونایی

صدمه دیدن یک میلیون کارگر در ایام کرونایی

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس بسیج کارگری سپاه اظهار داشت: برپایه آمار در ایام کرونایی یک میلیون کارگر از کرونا صدمه دیده و شغل خویش را از دست دادند.


سردار علی حسین رعیتی فرد در نشست ستاد استانی کرونا که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به اینکه قرارگاه زیستی بسیج تا نابودی کامل کرونا در کنار کادر درمان است، اظهار نمود: از اسفند ۹۸ قرارگاه زیستی در بسیج تشکیل و از این ظرفیت بسیار زیاد در کمک به کادر درمان استفاده شد تا با موج های کرونا مقابله نماییم.
وی یکی از اهداف بسیج را کاهش دغدغه مردم در ایام کرونایی دانست و اظهار داشت: بسیج از نخستین روزهای کرونا پای کار بوده و همواره کوشیده تا دغدغه مردم در ایام کرونایی کاهش پیدا کند.
نماینده ویژه رئیس سازمان بسیج مستضعفین در طرح شهید سلیمانی، با تکیه بر ضرورت اجرایی درست طرح واکسیناسیون در کشور بیان نمود: بسیج همواره تمامی تهدیدها را به فرصت تبدیل نموده و در کرونا هم شاهد انجام این امر بودیم و تشکیلات بسیج بعنوان خادم ملت در خدمت مردم و دستگاههای اجرایی می باشد.
رعیتی فرد، واکسیناسیون مردم را یکی از اهداف طرح شهید سلیمانی در کشور دانست که این مهم با قدرت در استان در حال انجام می باشد.
وی از صدمه دیدن یک میلیون کارگر در کشور در ایام کرونایی اطلاع داد و اضافه کرد: برپایه آمار در ایام کرونایی یک میلیون کارگر صدمه دیده و شغل خویش را از دست دادند بنابراین باید در طرح شهید سلیمانی و توزیع بسته های معیشتی به این قشر از جامعه کمک گردد.
رئیس سازمان بسیج کارگری سپاه، روند اجرای طرح شهید سلیمانی در گیلان باوجود وجود کمبود واکسن در این استان را مناسب دانست و خاطرنشان کرد: در بازدیدی که امروز از پایگاه های واکسیناسیون در گیلان داشتیم روند واکسیناسیون مناسب بود و اگر تأمین واکسن به موقع صورت گیرد، خیلی از مشکلات برطرف خواهد شد.

تهیه ۵۹۸ کپسول اکسیژن توسط سپاه قدس گیلان
سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان هم در این نشست با اشاره به اینکه بسیج توان انجام واکسیناسیون مردم در سریع ترین زمان ممکن را دارد، اظهار نمود: سپاه این آمادگی را دارد به هر میزان که به گیلان واکسن برسد واکسیناسیون را به صورت شبانه روزی انجام دهد چونکه توان بسیج بسیار زیاد و پرارزش است.
وی با قدردانی از همراهی مردم در کنترل کرونا و اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: مردم گیلان در همه عرصه ها بخصوص کرونا پیشتازی کرده اند؛ به صورتی که در مساجد خود مردم طرح واکسیناسیون را ساماندهی می کنند.
فرمانده سپاه قدس گیلان، با درخواست از مسؤلان وزارت بهداشت درمورد اختصاص واکسن به مقدار لازم به گیلان، اضافه کرد: باوجود پیگیری های صورت گرفته میزان واردات واکسن در کشور در استان گیلان ملموس نبوده است.
عبدالله پور افزود: در طول ایام کرونا ۴۳۰ هزار بسته معیشتی و از اول ماه محرم تابحال ۱۶ هزار بسته معیشتی در گیلان و در میان نیازمندان توزیع شده است.
او همینطور از تهیه ۵۹۸ کپسول اکسیژن در گیلان توسط سپاه قدس، بسیج و خیرین اطلاع داد و اظهار داشت: در شروع پیک پنجم کرونا میزان مصرف اکسیژن در بیمارستان های گیلان به علت درگیری ریه بیماران کرونایی افزایش پیدا کرده بود که با پیگیری های صورت گرفته ۵۹۸ کپسول ۴۰ لیتری اکسیژن تهیه و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفت.
منبع:

1400/06/21
09:54:31
5.0 / 5
1072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg