شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس اداره منابع طبیعی فومن خبر داد

ضرب و شتم جنگلبانان توسط قاچاقچیان سابقه دار

ضرب و شتم جنگلبانان توسط قاچاقچیان سابقه دار

از گیلان رئیس اداره منابع طبیعی فومن، از درگیری قاچاقچیان جنگل با نیروهای جنگلبان اطلاع داد و اظهار داشت: متهمین با نیروهای حفاظتی درگیر شدند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.


علی داودی در گفت وگو با ایسنا، از درگیری قاچاقچیان جنگل با نیروهای جنگلبان اطلاع داد و اظهار نمود: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فومن در انجام وظایف ذاتی و قانونی خود در حین گشت زنی و جنگل گردشی با شنیدن صدای اره موتوری در جنگل مواجه و بلافاصله وارد عمل شدند.
وی با اشاره به اینکه ماموران حفاظتی با تعداد سه نفر از قاچاقچیان درحال قطع درختان جنگلی رو به رو شدند، اظهار داشت: بعد از ابلاغ اخطارهای پیشگیرانه از جانب مامورین متاسفانه به دنبال آن متهمین با عوامل حفاظتی درگیر و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فومن، متهمین را از قاچاقچیان سابقه دار دانست و خاطرنشان کرد: با رسیدن نیروهای کمکی یگان حفاظت این اداره به همراه مامورین نیروی انتظامی، قاچاقچیان متواری شدند، اما از آنجاییکه متهمین توسط ماموران تصویربرداری شده بودند، سریعا مورد شناسایی قرار گرفتند.
داودی، چوب آلات قطع شده را از گونه توسکا به حجم ۱.۹۷۶ مترمکعب دانست و تصریح کرد: نیم استر هیزم هم کشف و ضبط و به واحد سرجنگلبانی انتقال داده شد.
وی با اشاره به اینکه اقدامات قانونی لازم جهت پیگیری قضایی متهمان به عمل آمده است، خاطرنشان کرد: در این راستا پرونده قضایی برای متهمین تشکیل و به همراه مستندات، صورتجلسه مرجع انتظامی و مدارک پزشکی قانونی ماموران آسیب دیده به مراجع قضایی جهت اشد مجازات ارسال شد.
رئیس اداره منابع طبیعی فومن، مامورین یگان حفاظت این اداره را در سلامت دانست و افزود: ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و فرمانده یگان حفاظت این سازمان به صورت جداگانه طی تماس تلفنی پیگیر سلامتی و روند تشکیل پرونده ماموران جنگلبان شدند.1400/06/20
21:11:44
5.0 / 5
496
تگهای خبر: حفاظ , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg