شمال برگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان عنوان كرد

پایش لحظه ای میزان آلایندگی ۸ واحد صنعتی بزرگ گیلان

پایش لحظه ای میزان آلایندگی ۸ واحد صنعتی بزرگ گیلان

از گیلان استاندار گیلان، با اشاره به پایش لحظه ای میزان آلایندگی هشت واحد صنعتی بزرگ استان، به دستگاه های متولی برای نظارت بر دیگر واحدهای بزرگ نیز اصرار کرد و اظهار داشت: صنایعی که موظف به نصب سنسورها و ابزارهای پایش آنلاین هستند، باید تا آخر سال جاری این اقدام را عملیاتی کنند.


ارسلان زارع در جلسه کارگروه آلودگی هوای گیلان، حفاظت و صیانت از سلامت شهروندان را همچون وظایف حاکمیت و دولت دانست و اظهار نمود: بر طبق قانون، تکالیفی برای دستگاه های اجرائی و مردم تعیین شده که برای اجرای قانون هوای پاک باید عزم جدی وجود داشته باشد.
وی بر لزوم اطلاع رسانی به مردم و آگاهی بخشی نسبت به تکالیف مندرج در قانون هوای پاک با بهره گیری از ظرفیت صدا و سیما و رسانه ها تاکید و اشاره کرد: باید از ابزارها و فن آوری های لازم منطبق بر دانش و فناوری اطلاعات جهت بررسی و پایش میزان آلودگی و گرد و غبار بهره برد.
نماینده عالی دولت در گیلان به پایش لحظه ای میزان آلایندگی هشت واحد صنعتی بزرگ استان اشاره و بر ضرورت بررسی دقیق محیط زیست و صمت نسبت به واحدهای دیگر اصرار کرد.
زارع افزود: آن دسته از صنایعی که موظف به نصب سنسورها و ابزارهای پایش آنلاین هستند باید تا آخر سال جاری این اقدام را عملیاتی کنند و در این راه صاحبان صنایع خودرا ملزم به مراعات دستورالعمل ها بدانند.
وی بر لزوم استفاده از ظرفیت همراهی و مشارکت بیشتر مردم در امور مختلف نیز تاکید و به تعدادی از دستاوردهای این مهم اشاره و اشاره کرد: بر طبق گزارش رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، در سنوات گذشته بیش از ۱.۵ میلیون تن کاه و کلش ناشی از برداشت شلتوک و محصول برنج آتش زده می شد که با اطلاع رسانی صورت گرفته و آگاهی از مزیت های اقتصادی آن، شاهد کاهش این امر هستیم.
استاندار گیلان به لطمه های آلایندگی تعدادی از ساختمان های دولتی و خصوصی همچون موتورخانه ها معادل چند خودروی آلاینده اشاره نمود و اظهار داشت: محیط زیست و استاندارد مکلف به پیگیری جدی در این خصوص و صدور اخطار پلمپ برای ساختمان های آلاینده و اصلاح وضعیت موجود هستند.
وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت قانون مدیریت بحران درباب رفع آلودگی هوا، اضافه کرد: باید با بهره بردن از ظرفیت های قانونی متناسب با دستگاه های اجرائی، برای بهبود وضعیت استانداردها گام های موثری برداشته شود.1400/06/19
15:08:05
5.0 / 5
830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg