شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر تعاونی برتر گیلان:

تولید نیازمند سرمایه در گردش است

تولید نیازمند سرمایه در گردش است

از گیلان مدیر تعاونی برتر گیلان، تولید در شرایط فشار اقتصادی را نیازمند حمایت دانست و خاطرنشان کرد: یک تولیدکننده با سرمایه در گردش سر پا می ماند و کسب و کار خویش را ادامه می دهد.


سیده فاطمه میرجعفری، مدیر یکی از تعاونی های برتر استان گیلان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه از سال ۸۴ دریافت مدارج صنایع دستی از سازمان فنی و حرفه ای را آغاز و مجوزهای لازم را برای تاسیس شرکت تعاونی خودم دریافت کردم، اظهار داشت: تعاونی «مهردستان گیل» از سال ۸۹ فعالیت خویش را در حوزه فرش و گلیم شروع کرده است.
وی ضمن اشاره به حضور زنان و دختران در سنین مختلف در تعاونی «مهردستان گیل» جهت آموزش فرش بافی، اضافه کرد: این تعاونی فقط تولیدی نبوده، بلکه آموزش، تولید و توزیع را در دستور کار دارد و کلیه تولیدات این تعاونی به فروش می رسد.
این مدیر تعاونی، با اشاره به اینکه کار این تعاونی را با هفت نیروی ثابت آغاز کردم، اظهار داشت: هم اکنون ۱۵ نیروی ثابت چرخشی و ۳۰ نیروی غیر متمرکز داریم.
میرجعفری، تولیدات این تعاونی را علمی و مهارتی دانست و افزود: مواد اولیه و نوع بافت ما صد درصد باکیفیت بوده و برند «مهردستان گیل» در کلیه تولیدات دوخته می شود که زمینه یک اقتصاد سالم را برای تعاونی رقم زده است.
وی ضمن اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در برندسازی و ایجاد نماد الکترونیکی تعاونی «مهردستان گیل»، تصریح کرد: امروزه فعالیت های اقتصادی با موانع و مشکلات اداری و تسهیلاتی زیادی مواجه می باشد، اما جهاد دانشگاهی حقیقتا در کنار کسب و کارهای خانگی و تعاونی و کارآفرینی ایستاده و بخشی از مشکلات را برطرف کرده است. در واقع جهاد دانشگاهی بهترین مرکز برای آگاهی و آموزش راهکارهای برون رفت از مشکلات فعالان اقتصادی و کارآفرینان بوده و پارامترهای بازار را دنبال می کند.
این پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی گیلان، از برگزاری نمایشگاه تولیدات تعاونی «مهردستان گیل» در رشت اطلاع داد و تصریح کرد: با وجود شرایط کرونایی، از حمایت های جهاد دانشگاهی جهت برگزاری نمایشگاه فرش و گلیم استفاده کردیم و خوشبختانه آورده خوبی داشتیم.
میرجعفری، تولید در شرایط فشار اقتصادی را نیازمند حمایت دانست و خاطرنشان کرد: یک تولیدکننده با سرمایه در گردش سر پا می ماند و کسب و کار خویش را ادامه می دهد. همینطور وام های کم بهره با بازپرداخت فاصله دار باعث رونق کسب و کار می شود، چونکه تولیدکننده فرصت پیدا می کند تا تولیدات خویش را به فروش برساند؛ البته بانک ها همکاری لازم در این حوزه را ندارد و شاهد صدمه فعالیت های اقتصادی بخصوص در بازپرداخت ها هستیم.
1400/06/18
10:02:48
5.0 / 5
806
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg