شمالبرگ ShomalBarg.ir

سد هراز چه زمانی افتتاح می شود؟

سد هراز چه زمانی افتتاح می شود؟

شمال برگ: مازندران استاندار مازندران معتقد می باشد جاده جایگزین سد خاکی هراز مشکل ایمن سازی دارد و تا رفع آن مشکل، این پروژه افتتاح نخواهد شد.احمد حسین زادگان دربازدید از طرح های عمرانی درحال ساخت شهرستان آمل در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: خوشبختانه از شرایط اقتصادی کشور و دولت همه باخبر هستند و طرح های عمرانی نیز به تناسب شرایط درآمدی کشور پیشرفت خوبی دارد.

وی به طرح پل روگذر هزار سنگر آمل با ۹۵ درصد پشرفت فیزیکی اشاره نمود و افزود: امیدواریم با پرداخت قسمتی از مطالبات پیمانکار روند راه اندازی این پل رو گذر تسریع شود.

حسین زادگان اظهار نمود: این طرح به لحاظ این که نقش مهمی در کنترل ترافیکی شرق و غرب استان و همین طور ترافیک شهری شهرستان آمل دارد بسیار حائز اهمیت می باشد و با وجود طلب پیمانکار نباید متوقف شود.

استاندار مازندران با اعلان اینکه قرارداد تحویل پروژه ۳۶ ماه بوده است، بیان کرد: در صورت تخصیص بموقع اعتبار ظرف یک ماه کاری این پل به بهره برداری خواهد رسید اما هم اکنون مشکل تامین اعتبار وجود دارد.

وی اظهار داشت: هنوز رمپ های ورودی و خروجی و میدان مانده است که امیدواریم با کمک شهرداری زودتر راه اندازی شود تا بار ترافیکی شهرستان کم شود.

حسین زادگان با اعلان اینکه امسال از محل منابع متوازن ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده است، توضیح داد: از ۲ محل اعتبار هراز و اعتبارات متوازن به این پروژه اعتبار تعلق گرفته است که امیداریم با توافقات صورت گرفته قسمتی از مطالبات پیمانکار پرداخت گردد تا کار سرعت بیشتری پیدا کند و به زودی این روگذر به مرحله بهره برداری برسد.

پل روگذر میدان هزار سنگر آمل با طول تقریبی ۶۵۰ متر و اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد تومان در حال اجراست.

استاندار مازندران همین طور امروز از پروژه جاده جایگزین هراز بعنوان قسمتی از پروژه سد خاکی هراز بازدید کرد و ایمن سازی را مهم ترین چالش و علت تاخیر بهره برداری از این پروژه عنوان نمود.

حسین زادگان اظهار داشت: با اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی که برای جاده جایگزین تخصیص یافته است حدودا چهار کیلومتر این جاده بازگشایی شده است اما شیب جاده جایگزین سد هراز از شرایط نامناسبی برخوردارست که اصلاح آن منجر به تاخیر در افتتاح پروژه شد.

وی اظهار داشت: استانداردسازی و رعایت ایمنی در اولویت قرار دارد و به سبب رعایت اصول ایمنی در جاده سازی در روند راه اندازی این جاده تاخیر به وجود آمده است.

استاندار مازندران افزود: طبق نظر کارشناسی پلیس راه و راهنمایی و رانندگی تا مشکل فنی جاده که شیب تند آنست مرتفع نشود، به سبب احتمال تصادف امکان بهره برداری وجود ندارد.

وی با اشاره به این که در آخر هر هفته ترافیک بسیار شدیدی در این منطقه به وجود می آید، اضافه کرد: قرار شد تا ۴۸ ساعت آینده آخرین مطالعات و کار های کارشناسی صورت گیرد تا با حضور گسترده نیروهای پلیس و تابلوهای راهنمایی و رانندگی این جاده در ایام پایانی هفته برای خودرو های شخصی بازگشایی شود.

منبع:

1400/06/18
00:36:23
5.0 / 5
820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg