شمال برگ ShomalBarg.ir
سخنگوی علوم پزشكی گیلان عنوان كرد

بستری ۲۲۵ بیمار بدحال کرونایی در گیلان

بستری ۲۲۵ بیمار بدحال کرونایی در گیلان

از گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، مجموع بیماران کرونایی بستری در سطح بیمارستان های دولتی و خصوصی استان گیلان را ۱۴۰۵ نفر دانست و اظهار نمود: هم اکنون ۲۲۵ بیمار بدحال هستند.


دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه طی شبانه روز گذشته ۲۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا را در استان گیلان بستری کردیم، اظهار داشت: از این تعداد ۱۷ نفر در بخش های مراقبت های ویژه و آی. سی. یو بستری شدند.
وی مجموع بیماران کرونایی بستری در سطح بیمارستان های دولتی و خصوصی استان گیلان را ۱۴۰۵ نفر دانست و اظهار نمود: هم اکنون ۲۲۵ بیمار بدحال و ۱۸۸ بیمار بستری در بخش های مراقبت های ویژه و آی. سی. یو داریم.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن اشاره به روند نامحسوس کاهش این بیماری در استان، اظهار داشت: اگر مردم همچنان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند؛ امیدواریم بتوانیم این بیماری را در استانمان کنترل نماییم.
مهرابیان، با تکیه بر ضرورت رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و اجتناب از دورهمی ها بخصوص خانوادگی، اظهار داشت: مردم نسبت به کرونا عادی انگاری نداشته باشند.
وی مهم ترین راهکار قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را حفاظت فردی دانست و بیان نمود: مردم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از وسائل حفاظت فردی بخصوص ماسک، علاوه بر قطع زنجیره انتقال، در پیشگیری از ابتلای افراد به کرونا نقش ایفا می کنند.1400/06/12
17:26:00
5.0 / 5
547
تگهای خبر: حفاظ , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg