مدیركل هواشناسی گیلان خبر داد

کاهش ۲ تا ۴ درجه ای دمای گیلان

کاهش ۲ تا ۴ درجه ای دمای گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش دو تا چهار درجه ای متوسط دمای هوا آگاهی داد و اظهار داشت: به جهت شکل گیری ناپایداری های همرفتی طی فردا در بعضی از نقاط رگبار باران و رعد و برق موقتاً شدید پیش بینی می شود.


محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد دانست و اظهار نمود: هم اکنون سیاهکل با ۳۵ درجه سلسیوس و اسب وونی با ۲۷ درجه سلسیوس به ترتیب گرم ترین و خنک ترین نقاط استان هستند.
وی بیشینه و کمینه دمای هوای رشت را به ترتیب ۳۳ و ۲۴ درجه سلسیوس دانست و اضافه کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار توده هوای گرم و مرطوب تا اواسط هفته آتی در منطقه است.
مدیرکل هواشناسی گیلان با اعلان اینکه طی مدت مذکور آسمان غالبا صاف تا نیمه ابری است، اشاره کرد: افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق همچون پدیده های مورد انتظار است.
دادرس، همین طور از کاهش دو تا چهار درجه ای متوسط دمای هوا آگاهی داد و اظهار داشت: به جهت شکل گیری ناپایداری های همرفتی طی فردا در بعضی از نقاط خصوصاً مرکز و شرق استان احتمال رگبار باران و رعد و برق نسبتا شدید تا شدید پیش بینی می شود؛ همین طور انتظار بارش های لحظه ای را برای تمام استان داریم.
وی با اعلان اینکه احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها وجود دارد، اشاره کرد: دریا هم فردا حداکثر با ارتفاع موج حداکثر ۸۰ سانت برای انجام کارهای دریایی با احتیاط مناسب می باشد.
منبع:

1400/06/02
22:25:05
5.0 / 5
437
تگهای خبر: دریا , رشت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳