رئیس بیمارستان پورسینای رشت:

ویروس کرونا تهاجمی شده

ویروس کرونا تهاجمی شده

از گیلان رئیس بیمارستان پورسینای رشت، با اشاره به اینکه ویروس کرونا حالا تهاجمی شده و سرعت انتقال بالایی دارد، اظهار نمود: کرونا قبلا افراد مسن و دارای بیماری همراه را درگیر می کرد، اما حالا کودکان و جوانان هم در بین بستری ها هستند.


دکتر سیروس امیرعلوی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به راه اندازی بیمارستان صحرایی در بیمارستان پورسینای رشت توسط نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، اظهار نمود: عملیات ساخت و تجهیز این بیمارستان ۶۰ تخته با مسئولیت فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی از چهار روز گذشته درحال انجام بوده و شنبه جاری مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان پورسینا پیش از پیک حدود هفت بیمار کرونایی بستری داشت، اضافه کرد: هم اکنون ۷۰ بیمار کرونایی بستری داریم؛ البته بیماران کرونایی بستری در بیمارستان پورسینا به خاطر کرونا به این بیمارستان رجوع نکرده بودند، بلکه با شکستگی و علایم نورولوژی آماده بودند که تست پی. سی.آر آنان مثبت شده است.
رئیس بیمارستان پورسینای رشت، با تکیه بر ضرورت ایزوله کردن بیماران مبتلا به کرونا از غیر مبتلا در این بیمارستان، خاطرنشان کرد: قبلا یک بخش ۳۴ تخته را برای بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده بودیم که هم اکنون کفاف نمی دهد و سه بخش کرونایی داریم.
امیرعلوی، با اشاره به اینکه جداسازی بیماران کرونایی از غیر کرونایی در بیمارستان اساس قطع زنجیره انتقال است، اظهار داشت: بیماران مراجعه کننده به این بیمارستان در بخش های ترومایی، تصادفی، کلیوی، سکته مغزی و... خدمت می گیرند، اما حالا تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بین این بیماران هم زیاد شده است بنابراین اگر پیک کرونا را متوقف نکنیم، روزهای سخت تری پیش روی ماست و کمبود تخت خواهیم داشت.
وی از راه اندازی بخش سرپایی کووید۱۹ در بیمارستان پورسینا به صورت داوطلبانه اطلاع داد و اظهار داشت: این روش سبب شده تعداد بستری ها را کاهش دهیم و بیمارانی که تحت نظر پزشک احتیاج به دریافت رمدسیویر دارند پنج روز متوالی به این بخش رجوع و داروی مورد نیاز خویش را دریافت می کنند.
رئیس بیمارستان پورسینا، با اشاره به اینکه ویروس کرونا حالا تهاجمی شده و سرعت انتقال بالایی دارد، اظهار نمود: کرونا قبلا افراد مسن و دارای بیماری همراه را درگیر می کرد، اما حالا کودکان و جوانان هم در بین بستری ها هستند و متاسفانه شاهد افزایش آمار مرگ و میر هستیم.
وی راه اندازی بخش سرپایی را باعث کاهش بستری ها دانست و خاطرنشان کرد: در اسفند ۹۸ حدود ۱۵۰۰ بستری کرونایی داشتیم و الان بستری های ما به ۲۰۰۰ نفر رسیده؛ این در شرایطی است که بیماران با اُفت اکسیژن به بیمارستان رجوع می کنند و بنابراین اگر بخش سرپایی برای دریافت دارو و رمدسیویر نبود، آمار بستری ها خیلی بالا می رفت.
امیرعلوی، همینطور از راه اندازی بخش واکسیناسیون در این بیمارستان ویژه بیماران خاص، سرطانی و افراد دارای بیماری همراه اطلاع داد و تصریح کرد: فضای لازم را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی جهت واکسینه کردن گروه های خاص قرار دادیم.
وی از مردم خواست از شرکت در میهمانی ها و دورهمی ها و مراسم شادی و ترحیم پرهیز کنند و اظهار داشت: اگر در جمعی حضور دارید حتما ماسک بزنید و فاصله اجتماعی را رعایت کنید؛ شستن دست ها هم فراموش نشود تا با کمک هم پیک پنجم را به سلامت بگذرانیم و شاهد مرگ و میر کمتری باشیم.
رئیس بیمارستان پورسینا، افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان پورسینا را یک زنگ خطر دانست و افزود: افرادی که به بیمارستان رجوع می کنند از مبتلا بودن خود خبر ندارند و پس از تست پی. سی.آر متوجه ناقل بودن خود می شوند بنابراین هرگونه بی احتیاطی می تواند خطرناک باشد و ۷۰ بستری کرونایی در بیمارستان پورسینا شایع بودن این بیماری را نشان می دهد.
امیرعلوی، با اشاره به اینکه از هر ۱۰۰ مبتلا به کرونا ۲۰ نفر بستری می شوند، اظهار داشت: ناقلان بدون علامت می توانند سبب بستری و حتی مرگ و میر افرادی شوند که دارای بیماری همراه هستند و بنابراین باید این حق الناس را در نظر بگیریم و پروتکل های بهداشتی را سختگیرانه اجرا نماییم، چونکه هر فردی که می میرد یک خانواده را از هم می پاشد.1400/05/29
14:21:03
5.0 / 5
518
تگهای خبر: دریا , رشت , زمین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳