شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل فرودگاه های استان مازندران خبر داد

کاهش چشم گیر پرواز در فرودگاه های استان مازندران

کاهش چشم گیر پرواز در فرودگاه های استان مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران مدیرکل فرودگاه های استان مازندران از کاهش چشم گیر پرواز در فرودگاه های استان به علت کرونا اطلاع داد.


سعدالله وطن خواه در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به وضعیت پروازی در فرودگاه های استان مازندران اظهار نمود: پرواز در فرودگاه های استان مازندران با کاهش قابل ملاحظه ای همراه بوده است.
وی ضمن اشاره به این که از آغاز کرونا تابحال ۵۰ درصد کاهش و پروازی در فرودگاه ساری را داشتیم، اضافه کرد: پرواز در فرودگاه نوشهر ۴۵ درصد و در رامسر بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل فرودگاه های استان مازندران ضمن اشاره به روند ادامه دار کاهش پرواز با عنایت به شرایط کرونایی در استان تصریح کرد: پیشبینی می شود در هفته آینده کاهش پرواز ها بیشتر باشد.
وطن خواه اظهار داشت: به صورت متوسط در فرودگاه دشت ناز ساری ۹۰ پرواز در هفته انجام می شد که حالا این مقدار به ۴۵ تا ۵۵ پرواز رسیده است.
وی افزود: در فرودگاه رامسر هم به صورت متوسط ۳۶ پرواز بوده که ۲۰ پرواز کاهش پیدا کرده و در نوشهر هم ۲۴ پرواز متوسط در هفته بوده که به ۱۰ پرواز کاهش پیدا کرده است.
مدیرکل فرودگاه های استان مازندران با اشاره مقاصد پروازی در فرودگاه های استان اظهار داشت: در فرودگاه رامسر و نوشهر پرواز مشهد و تهران انجام می شود البته پرواز اصفهان هم انجام می شد که فعلاً لغو شده است و در فرودگاه ساری پرواز به بیشتر استان ها انجام می شود.
وطن خواه ضمن اشاره به میزان حجم پرواز مسافری در پرواز ها اظهار داشت: بر مبنای تصمیم ستاد ملی کرونا و اجرای پروتکل ها مسافرگیری تنها با ۶۰ درصد ظرفیت انجام می شود.
وی درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما ها هم تصریح کرد: از سال قبل تابحال افزایش نرخ نداشتیم و تنها در بعضی مسیر ها بستگی به مسیر پروازهای مختلف، ساعت پرواز و نوع هواپیما بر مبنای مصوبات شورایعالی هواپیمایی تغییراتی وجود دارد اما افزایش نرخ بلیت نداریم.1400/05/26
16:34:17
5.0 / 5
1091
تگهای خبر: رامسر , ساری , مازندران , نوشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg