شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون علوم پزشكی گیلان مطرح كرد

بستری ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی

بستری ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی

از گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه روز گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: باوجود تذکرات و هشدارهای کادر بهداشت و درمان، متاسفانه توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم کماکان پایین است.


دکتر انوش دهنادی مقدم در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه روز گذشته اطلاع داد و اظهار نمود: هم اکنون ۲۰۲۹ بیمار بستری داریم و ۳۹۰ بیمار بدحال هستند.
وی اضافه کرد: باوجود تذکرات و هشدارهای کادر بهداشت و درمان، متاسفانه توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم کماکان پایین است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن اشاره به هجوم مسافران به استان باوجود اعمال ممنوعیت تردد، اظهار داشت: مردم یک روز پیش از شروع تعطیلات و بسته شدن راه ها به سمت گیلان هجوم آوردند که می تواند ما را با فاجعه مواجه کند.
دهنادی مقدم، با اشاره به اینکه در تمام استان ها ظرفیت های درمانی محدود است، افزود: نباید فراموش کرد که تخت های بیمارستانی سقف معینی دارد و تنها راه توقف تولید بیمار، قطع زنجیره انتقال و افزایش واکسیناسیون است.
وی از مردم خواست پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و در خانه بمانند و در میهمانی ها شرکت نکنند و اظهار داشت: هم اکنون ابتلاها بیشتر خانوادگی است و هفت نفر از اعضای یک خانواد را به علت مبتلا شدن به کرونا بستری کردیم.
معاون علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: دلتاکرونا قدرت سرایت و شدت بیماری بیشتری دارد و روزانه حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر به این ویروس جدید آلوده می شوند و اگر این سهل انگاری عمومی و بی توجهی ها از جانب مردم ادامه یابد، در پذیرش بیماران جدید با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.1400/05/25
13:55:06
5.0 / 5
1027
تگهای خبر: تولید , شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg