شمال برگ ShomalBarg.ir
جان بابایی مطرح كرد

بستری بیش از ۴۳ هزار بیمار کرونائی در سطح کشور

بستری بیش از ۴۳ هزار بیمار کرونائی در سطح کشور

از گیلان جان بابایی، با اعلان اینکه هم اکنون بیش از 43 هزار بیمار در بیمارستان های کشور بستری هستند، اضافه کرد: حدود 25 هزار بیمار نیز در کل کشور در وضعیت بستری موقت هستند که خدمات بستری موقت دریافت می کنند.


دکتر قاسم جان بابایی در حاشیه سفر به گیلان و دیدار با استاندار، با اشاره به این که گیلان بعد از پیک اول جزو استانهای آرام کشور از لحاظ مواجهه با کرونا بوده، اظهار داشت: سویه جدید بیماری کاملا متفاوت می باشد و بر این اساس تمامی ظرفیت ها، پای کار هستند و خوشبختانه در سطح کشور و استان، تخت برای پذیرش بیماران تعبیه شده و مردم نگرانی نداشته باشند.
وی به راه اندازی سایت لاکان برای پذیرش بیماران اشاره و آنرا طرحی الگویی برای سایر استانهای کشور دانست و اضافه کرد: به زودی ۲۰۰ تخت جدید در این مجموعه و نیز بیمارستان حشمت رشت آماده پذیرش بیماران کرونائی می شود.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اعلان اینکه شرایط بیماری به رفتارهای مردم و میزان مراعات دستورالعمل های بهداشتی بستگی دارد، از ارسال چند دستگاه اکسیژن ساز به گیلان تا هفته آتی آگاهی داد و اظهار نمود: برخی مشکلات در تامین دارو و سرم هم به زودی درحال برطرف شدن است.
جان بابایی خواهان نظارت بر درمانگاه های شبانه روزی و پذیرش در تمامی درمانگاه های دولتی، نهادها و نیروهای مسلح برای ارائه خدمات سرپایی و تزریقات کرونائی شد.
وی با اشاره به افزایش روند صعودی مبتلاشدن به کرونا در کشور، اظهار نمود: علاوه بر استانهای شمالی، استانهای تهران و خراسان رضوی نیز سیر صعودی کرونا را طی می کنند.
معاون وزیر بهداشت، با اعلان اینکه هم اکنون بیش از ۴۳ هزار بیمار در بیمارستان های کشور بستری هستند، اضافه کرد: حدود ۲۵ هزار بیمار نیز در کل کشور در وضعیت بستری موقت هستند که خدمات بستری موقت دریافت می کنند.
وی از مهیا کردن زیرساخت های موقت در کشور جهت بستری بیماران آگاهی داد و اظهار داشت: تخت های صحرایی و سالن های بحران همچون اقداماتی است که جهت بستری بیماران احتمالی کرونا در کل کشور پیش بینی شده است.
جان بابایی، با اشاره به فرمایش بامداد امروز رهبر مقام معظم رهبری درباب در پیش گرفتن اقدامات کنترلی بیماری کرونا، اشاره کرد: پیگیری طرح شهید سلیمانی در کنار واکسیناسیون، بهترین راه حل جهت کنترل بیماری کرونا است چونکه ویروس جدید بسیار مسری است.
معاون وزیر بهداشت، از افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور آگاهی داد و متذکر شد: هم اکنون روزانه بالای ۵۰۰ هزار دوز واکسن تزریق می شود که در صورت همراهی مردم و تقویت طرح شهید سلیمانی روزهای بهتری مورد انتظار مردم است.
وی از تامین تخت های درمانی به مردم اطمینان خاطر داد و اضافه کرد: تخت های لازم برای بستری بیماران مبتلا و همین طور تخت های موقت در کشور به اندازه کافی موجود است اما نیاز مبرم به همکاری مردم داریم.
جان بابایی، با اعلان اینکه کرونا همچون سایر کشورها همیشه در ایران باقی خواهد ماند، اظهار داشت: پیشگیری و درمان این بیماران واکسیناسیون است و با خطوط تولید واکسن هایی چون برکت و پاستور یقینا آینده ای بهتر در انتظار ما است.
ارسلان زارع، استاندار گیلان نیز، با قدردانی از کوشش های کادر درمان و حمایت های وزارت بهداشت تصریح کرد: گیلان از اولین استانهای درگیر با کرونا بود و بعد از دو ماه ابتدایی شیوع ویروس، در پیک های دوم، سوم و چهارم با بیمارهای کمتری نسبت به میانگین استانهای دیگر مواجه گردید.
وی کاهش رعایت دستورالعمل ها و سرعت سرایت سویه جدید این بیماری را از عمده علل افزایش موج کرونا و تعداد بستری شدگان در استان دانست و اضافه کرد: گیلان متاسفانه جزو پنج استان در پایین ترین میزان مراعات دستورالعمل های بهداشتی قرار دارد که انتظار است مردم فهیم استان همچون دوره های گذشته مقابله با بیماری، همکاریهای لازم را با کادر درمان داشته باشند.
استاندار گیلان، پرهیز از عادی انگاری و افزایش مراقبت ها توسط مردم را گامی موثر برای دستیابی به سیر نزولی بیماری دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نیز در پیام تلویزیونی امروز خود بر لزوم رعایت دستورالعمل ها خصوصاً در مراسم های ایام محرم تاکید کرده اند.
زارع، با اشاره به این که حجم فشارها بر کادر درمان بسیار بالاست، بر لزوم تقویت تجهیزات و امکانات موردنیاز دانشگاه علوم پزشکی و دارو تاکید و اشاره کرد: در بخش درمان با افزایش تخت های ICU و ویژه کرونائی، امکانات سی تی اسکن، اکسیژن ساز و ونتیلاتور نیز تقویت شده است.1400/05/22
12:41:01
5.0 / 5
886
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg