شمالبرگ ShomalBarg.ir

ممنوعیت دعوت از مداح حرمت شکن به مساجد آستارا

ممنوعیت دعوت از مداح حرمت شکن به مساجد آستارا

از گیلان دبیر ستاد رسیدگی به امور مساجد آستارا، از ممنوعیت دعوت از مداح حرمت شکن، به همه مساجد این شهرستان مرزی و بندری اطلاع داد.


مهدوی، عصر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: در جهت هتاکی یکی از مداحان به شهرهای شمالی کشور، همچون آستارا و چالوس در آیین طشت گذاری یکی از هیئت های مذهبی تهران، دبیرخانه ستاد رسیدگی به امور مساجد شهرستان آستارا اطلاعیه ای را صادر کرد.
وی ضمن اشاره به متن این بیانیه، افزود: با عنایت به اظهارنظر نسنجیده مداحی که به تازگی موجبات جریحه دار شدن احساسات مردم شریف آستارا را فراهم نموده است، اعلام می گردد این مورد نمی تواند ذره ای در حسن رفتار و ارتباطات مردم شریف دو خطه حسینی آستارا و اردبیل که سالهای متمادی با حرمت و احترام متقابل در جوار یکدیگر سپری نموده اند، خدشه وارد نماید.
وی اضافه کرد: به صورت یقین این گونه اقدامات و تلاشهای برخی افراد جهت ایجاد شکاف بین عاشقان خاندان علیهم السلام، در این خطه عقیم خواهد ماند.
مهدوی، با اشاره به اینکه ستاد رسیدگی به امور مساجد شهرستان آستارا به علت پیشگیری از اقدام مشابه و ابلاغ اعتراض خود در این خصوص، بدینوسیله رسما اعلام می نماید هرگونه دعوت از مداح مورد نظر از جانب هیات امنای مساجد شهرستان آستارا تا زمانی که ایشان از ملت شریف و حسینی آستارا، بخصوص مومنین و فعالین هیئات مذهبی عذرخواهی رسمی نمایند، "ممنوع" می شود.
وی افزود: فرد موردنظر تا اطلاع ثانوی حق حضور در مجالس و مراسم های شهرستان مرزی بندر آستارا را ندارد.
دبیر ستاد رسیدگی به امور مساجد آستارا، در انتها تصریح کرد: هر شخص حقیقی مسئول اظهار نظر فردی خود است و این اظهارات سخیف پیگیری از راه مراجع ذیصلاح را به همراه خواهد داشت.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، به دنبال اظهارات سخیف این مداح در جایگاه مداح خاندان عصمت و طهارت و اظهارنظر در مورد شهرهای شمال ایران و نام بردن از شهرهای آستارا و چالوس که با مراکز فساد در سایر کشورها مقایسه شده بود، بیانیه های جداگانه ای توسط کانون مداحان شهرستان مرزی بندر آستارا و هیئت امنای مساجد امام رضای غریب (علیه السلام) و صاحب الزمان (عجل الله) صادر گردیده است.
منبع:

1400/05/20
23:57:06
5.0 / 5
975
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg