شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر شبكه بهداشت و درمان آستارا:

عدم همکاری ادارات آستارا در واکسیناسیون کرونا

عدم همکاری ادارات آستارا در واکسیناسیون کرونا

از گیلان مدیر شبکه بهداشت و درمان بندر مرزی آستارا، اظهار داشت: ادارات این شهرستان در واکسیناسیون کرونا حداقل همکاری را ندارند.


دکتر فرید بصیری مقدم، در پنجاه و هفتمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در شهرستان مرزی بندر آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار نمود: وضعیت کرونائی شهرستان از اسفند ۱۳۹۸ بمراتب بدتر است.
وی با اعلان اینکه مردم یا می دانند، رعایت نمی کنند و یا نسبت به موضوع بی تفاوت هستند، افزود: ماهیت ویروس جهش یافته عوض شده است.
وی با تاکید بر این که اکنون ۶۵ بیمار کرونائی در بیمارستان شهید دکتر بهشتی آستارا بستری هستند، اضافه کرد: ۴۰ تا ۵۰ بیمار سرپایی داریم که مبین هشدارهای جدی درباب بی توجهی مردم و ساده انگاری است.
بصیری مقدم، با تاکید بر این که متاسفانه شاهد برگزاری تجمع ها و دورهمی ها هستیم، اشاره کرد: ماسک زدن باید به یک فرهنگ مبدل شود و تمام دستگاهها باید دراین زمینه پای کار باشند.
وی با اشاره به اهمیت بسیج ملی واکسیناسیون سراسری در کشور، اظهار داشت: ما در شهرستان با کمبود نیرو در واکسیناسیون مواجه هستیم و باید اطلاع دهیم که آستارا در استقبال مردمی برای دریافت واکسن در بین ۱۷ شهرستان استان گیلان رتبه ۱۵ را دارد که آماری بسیار تاسف بار است.
مدیر بهداشت و درمان آستارا، با انتقاد از این که مردم با داشتن علائم در مقابل مرکز تست کرونای شهرستان ازدحام می کنند، اشاره کرد: روزهایی را که نسبت به عدم برگزاری تجمعات، جشن ها و دورهمی ها هشدار می دادیم، باید به فکر امروز و لطمه های ناشی از آن بودیم.
وی با انتقاد از این که درصد مشارکت مردم آستارا در استان گیلان از همه پایین تر است، تصریح کرد: از زمانی را که واکسیناسیون فرهنگیان مدارس دولتی و غیر دولتی شروع شده است، خوشبختانه در این عرصه رتبه نخست استان گیلان را کسب کرده ایم.
دکتر بصیری مقدم در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر این که اکنون ۱۰ پایگاه واکسیناسیون با همکاری سپاه و بسیج تشکیل شده است، توضیح داد: درخواست مددخواهی ما به همه ادارات شهرستان ابلاغ گردیده است ولی من از همه آنها گله مندم برای اینکه حداقل کمک که تهیه یخچال برای ذخیره واکسن بود، تا حالا هیچ همکاری را نداشته اند.
وی با اشاره به این که مصوبات ستاد کرونا در حکم قانون است، اظهار داشت: از فروردین تا حالا ۸۰ درصد بستری ها و ۷۶ درصد موارد مثبت سرپایی در شهرستان بالا رفته است.
وی در بخش پایانی سخنان خود به برگزاری آیین های ماه محرم در شهرستان اشاره نمود و توضیح داد: این آیین ها برمبنای مصوبات ستاد ملی کرونا برگزار می گردد و امیدواریم آحاد مردم به دستورات عمل کنند.1400/05/14
11:14:17
5.0 / 5
894
تگهای خبر: آستارا , دریا , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg