شمالبرگ ShomalBarg.ir
متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشكی بابل:

کودکان می توانند ناقل کرونا برای زنان حامله باشند

کودکان می توانند ناقل کرونا برای زنان حامله باشند

به گزارش شمال برگ مازندران متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: مراقبت از کودکان در منزل و محیط خانواده است که باید تا حد امکان از ارتباط کودکان خارج از محیط خانه جلوگیری شود چون احتمال درگیری برای کودکان نیز مطرح است و حتی اگر کودکان گرفتار علائم نباشند می توانند بعنوان ناقل، بیماری را به افراد بزرگسال و مادر حامله منتقل کنند.


آزیتا قنبرپور با اشاره به نقش اساسی مادران در استواری و مدیریت خانه و خانواده اظهار داشت: سلامت روانی و جسمانی مادران از اهمیت ویژه ای برخوردارست.
وی با اعلان اینکه در هر شرایط، خانم های حامله در گروه لطمه پذیر جامعه طبقه بندی می شوند و مراقبت از آنها حیاتی می باشد، عنوان کرد: در وضعیت خاص مانند همه گیری و شیوع بیماریهای واگیردار، این لطمه پذیری می تواند افزایش یابد پس نیازی به تاکید نمی باشد که مادر حامله باید خیلی بیشتر از قبل مراقب سلامتی خود باشد.
این متخصص اضافه کرد: برای رسیدن به این هدف و حفاظت از این گروه پرخطر و لطمه پذیر، مشارکت فردی می تواند بسیار کمک کننده باشد.
قنبرپور با ذکر این نکته هدف از مشارکت فردی این است که مادر و خانم حامله باید در درجه اول از خودش مراقبت نماید و سفارش های بهداشتی و علائم هشدار را جدی بگیرد، افزود: صداقت در بازگو کردن علائم و مراجعه به موقع به مراکز درمانی، قدم اول در کمک به پرسنل بهداشتی درمانی و دریافت مراقبت های لازم است.
استادیار گروه زنان و زایمان دانشگاه اشاره کرد: اگر با فرد مبتلا به بیماری کووید۱۹ در ارتباط بوده اید، باید در مراجعه به پرسنل بهداشتی این مساله را مطرح نمایید و نگرانی از قرنطینه و یا بستری در خانه یا بیمارستان، نباید مانع از مطرح کردن حقیقت باشد.
وی اظهار نمود: باتوجه به طولانی شدن همه گیری کرونا، رعایت پروتکلهای بهداشتی و یا قرنطینه در خانه کار ساده ای نیست و اگر بطور منطقی به این مساله توجه داشته باشیم، اساسا در می یابیم که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است و درگیری بقیه اعضا خانواده و یا فرزندان دلبندتان می تواند خیلی مشکل تر و غیرقابل تحمل تر باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه بیان کرد: نکته مهم بعدی، مراقبت از کودکان در منزل و محیط خانواده است که باید تا حد امکان از ارتباط کودکان خارج از محیط خانه جلوگیری شود، چون احتمال درگیری برای کودکان نیز مطرح است و حتی اگر کودکان گرفتار علائم نباشند می توانند بعنوان ناقل، بیماری را به افراد بزرگسال و مادر حامله منتقل کنند.
قنبرپور اظهار داشت: امیدوایم با رعایت نکات بهداشتی و رعایت قرنطینه بتوانیم این شرایط سخت را با آرامش و به سلامت به انتها برسانیم.
منبع:

1400/05/12
23:55:43
5.0 / 5
1079
تگهای خبر: حفاظ , دریا , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg