شمالبرگ ShomalBarg.ir

روند رو به شتاب واکسیناسیون در مازندران

روند رو به شتاب واکسیناسیون در مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران این روزها هرچند آمارهای بلند بالا از رشد بستری شدگان کرونا در مازندران به گوش می رسد اما شتاب انجام واکسیناسیون گویا در این استان سرعت گرفته است.قاسم اویس، سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه برنامه واکسیناسیون خبرنگاران که همزمان با سراسر کشور در ساری هم شروع شد اشاره نمود و اظهار داشت: واکسیناسیون هزار نفر از خبرنگاران مازندرانی شروع شده است که می توانند سه واکسن برکت، سینوفارم و استرازنکا را تزریق کنند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران می توانند برپایه واکسن های موجود در مراکز واکسن تزریق کنند، اضافه کرد: سفارش ما به مردم تزریق واکسن است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد چونکه از نظر علمی ثابت شده که واکسن شدت مبتلا شدن و مرگ و میر را می کاهد.

اویس به واکسن برکت اشاره نمود و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بعنوان شخص اول کشور این واکسن را تزریق کردند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه ۲۵ درصد از سنین بالای ۱۸ سال گروه های هدف در استان واکسینه شدند، اظهار داشت: گروه ۸۵ سال به بالا بالغ بر ۸۷ درصد، بالای ۸۰ سال ۸۱ درصد و بالای ۶۰ سال ۷۷ درصد واکسینه شدند.

اویس با اشاره به اینکه واکسیناسیون کل جامعه از هدفگذاری وزارت بهداشت تا آخر ۱۴۰۰ است، اضافه کرد: با روندی که در حال انجام می باشد ان شالله تا آخر سال همه افراد واکسینه می شوند.

اما مصطفی جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل هم اظهار کرده روزانه بیشتر از ۴۰۰۰ نفر را در شهرستان بابل واکسیناسیون می نماییم و این امکان وجود دارد که این رقم را به ۶ هزار نفر در روز برسانیم.

وی اضافه کرد: از تزریق خودرویی در پارک پردیس بابل استقبال خوبی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرده هم اکنون تمامی رانندگان شامل تاکسیرانان و تعاونی های خودرویی بعلاوه خبرنگاران و همچنین بانک ها و ادارات که به تدریج اسامی آنان اعلام می شوند را اولویت بندی کردیم که در این قسمت انجام می شود.

وی اضافه کرد: غیر از این امکان ثبت نام برای همشهریان از راه سامانه سلامت هم وجود دارد که بتوانند از این طریق در آنجا گزینه خودرویی را انتخاب کنند و برایشان نوبت دهی شود.

منبع:

1400/05/11
20:17:35
5.0 / 5
775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg