شمالبرگ ShomalBarg.ir

بهره برداری دو طرح بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

بهره برداری دو طرح بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

به گزارش شمال برگ مازندران دو طرح بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران عصر روز گذشته با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.


طبق اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران فاز نخست بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی طبی کودکان ماهک ساری و کلینیک فوق تخصصی طوبی ساری در مرکز استان با سرمایه گذاری ۲هزار و ۶۰۰ میلیاردریال راه اندازی شد.
بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی طبی کودکان ماهک ساری که از سال ۱۳۹۴ عملیات اجرایی آن شروع شده بود، با زیر بنای ۶ هزار متر مربع در ۶ طبقه شامل بخش های بستری، آزمایشگاه، آی سی یو، تالاسمی، همولوژی و آنکولوژی، ساختمان اداری و با اعتبار یک هزار و ۸۰۰ میلیاردریال به بهره برداری رسیده است.
همچنین ساختمان کلینیک فوق تخصصی طوبی ساری هم در زیربنایی به مساحت ۴ هزار و ۸۰۰ متر مربع در چهار طبقه با ۸۰۰ میلیاردریال اعتبار به بهره برداری رسید. عملیات اجرایی این پروژه درمانی سال ۱۳۹۴ شروع شده بود.
در سی ونهمین پویش ره سلامت به صورت همزمان از طرح های بیمارستانی با ارزش سرمایه گذاری سه هزار میلیارد تومانی و اشتغال زایی حدود سه هزار نفر با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری بهره برداری شد.
بر اساس آمار رسمی در دولت های یازدهم مجموعا ۳۵۱ هزار متر مربع فضای بهداشتی و درمانی به مساحت فضاهای موجود مازندران افزوده شد.
در حال حاضر هم ۹۵ طرح بهداشتی و درمانی به مساحت ۳۸ هزار متر مربع در مازندران در حال اجرا می باشد که ۴۴ طرح از این تعداد در ارتباط با حوزه بهداشتی و ۵۱ طرح دیگر هم در حوزه درمانی است.
بنابر این گزارش از آغاز انتشار کرونا در مازندران تابحال ۷۷۴ تخت بیمارستانی جدید به ظرفیت بستری استان افزوده شد.
منبع:

1400/05/10
13:14:25
5.0 / 5
1107
تگهای خبر: دریا , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg