شمال برگ ShomalBarg.ir

دستگیری كارمند یكی از بانكهای آستانه اشرفیه

دستگیری كارمند یكی از بانكهای آستانه اشرفیه

شمال برگ: از گیلان فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه از دستگیری کارمند یکی از بانکهای این شهرستان که با اسکن و کپی از کارت بانکی مشتریان مبادرت به برداشت بدون مجوز بیش از 2 میلیاردریال از حساب بانکی آنها کرده بود، آگاهی داد.


سرهنگ حمید محمدی نسب در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه کلاهبرداری به روش برداشت از کارت های عابر بانک مشتریان بانکی یکی از متداول ترین جرایم بانکی شمرده می شود، اظهار نمود: برخورد قاطعانه با کلاهبرداران بصورت مستمر در دستورکار پلیس قرار دارد.
وی ادامه داد: در پی شکایت برخی از مشتریان یکی از بانکهای بخش کیاشهر در خصوص برداشت بدون مجوز از حساب بانکی آنها، بررسی موضوع بصورت ویژه در دستورکار پلیس قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان آستانه اشرفیه اشاره کرد: با بررسی های همه جانبه و تحقیقات پلیسی متهم، این پرونده که با اسکن و کپی کارت عابر بانک مشتریان و دسترسی به مشخصات سجلی و حساب بانکی آنها مبادرت به برداشت وجه از حسابشان می کرد، شناسایی شد.
این مقام انتظامی با بیان این که متهم بعد از هماهنگی قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه، هنگامی که در داخل بانک درحال برداشت بدون مجوز از حساب یکی از مشتریان بود به همراه یک دستگاه اسکمیر، یک گوشی موبایل، ۱۷ عدد کارت عابر بانک خام و سایر اقلام کلاهبرداری دستگیر شد، اشاره کرد: متهم که کارمند یکی از بانکهای بخش کیاشهر است در تحقیقات پلیس به برداشت بیش از ۲ میلیاردریال وجه از حساب بانکی مشتریان با بهره گیری از مدارک شناسایی و کارت عابر بانک جعلی اعتراف کرد.
سرهنگ محمدی نسب بیان کرد: متهم ۳۴ ساله بعد از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شد.
وی از شهروندان خواست، جهت استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک باید نحوه استفاده صحیح و درست آنرا به دقت یاد گرفته و از در اختیار گذاشتن مشخصات بانکی خود به افراد ناشناس اجتناب کنند و هرگونه موارد مشکوک را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.
منبع:

1400/05/06
09:24:38
5.0 / 5
966
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg