شمال برگ ShomalBarg.ir
حواشی غرق شدن دختر ۸ ساله مشهدی در بابلسر ادامه دارد!

آمبولانسی كه بموقع نرسید!

آمبولانسی كه بموقع نرسید!

شمال برگ: مازندران پنجشنبه 30 تیرماه 1400 بود که انتشار کلیپی دلخراش در فضای مجازی در خصوص تلاش فردی برای احیای یک کودک خردسال پشت یک خودروی وانت در شهرستان بابلسر خبرساز شد. این ویدئو فردی را نشان می داد که مشغول عملیات احیای یک کودک خردسال برهنه در پشت وانت است، گویا این کودک بعد از خروج از دریا توسط ناجیان غریق به سمت مرکز درمانی رهسپار بود.پس از پیگیری این مساله و برسی دیگر تصاویر انتشار یافته در فضای مجازی مشخص شد که احمد امیری، ناجی غریق شهرستان بابلسر، همان فرد حاضر در ویدئو است که طی تماسی صحت و سقم ماجرا را از زبان او جویا شدیم.

احمد امیری در گفت و گو با ایسنا از وقوع این اتفاق در روز چهارشنبه مصادف با عید قربان آگاهی داد و اظهار داشت: در گشت ساحلی، بعد از نجات کودک خردسال و به سبب داشتن علایم حیاتی و نبود آمبولانس در محل و همین طور تاخیر آمبولانس ۱۱۵ اورژانس ناچار به استفاده از خودروی وانت برای نجات جان کودک و انتقال آن به مرکز درمانی شدیم.

امیری با اعلان اینکه تمام تلاش ناجیان غریق بر این اصل است که اتفاقی در سواحل نیفتاده و وظیفه ما تنها نجات و خروج غریق از دریاست و رساندن به مرکز درمانی بر عهده آمبولانس است اظهار نمود: دختر بچه ۸ ساله باوجود داشتن نبض بعد از انتقال به مرکز درمانی چند ساعتی در کما بود که در نهایت متاسفانه از دنیا رفت.

وی اضافه کرد: یکی از مسافران در ساحل که خانم دکتری بود علایم کودک را بررسی کرد و اظهار داشت که نبض دارد اما تماسهای ما با اورژانس ۱۱۵ و تاخیر آنها و گرمای هوا و هجوم مردم و شلوغی سبب این اقدام شد تا بتوانیم با انتقال سریع کودک به مرکز درمانی جان او را نجات دهیم.

امیری در پاسخ به این پرسش که آیا آمبولانس در ساحل مستقر نبوده اشاره کرد: یک آمبولانس هلال احمر در ساحل مستقر بود، اما ۱۰ دقیقه قبل حادثه ای گزارش شد و آمبولانس هلال احمر به آن نقطه مراجعه کرد، در نبود هلال احمر با ۱۱۵ تماس گرفتیم اما چون اپراتور مرکزی است و حضور آنان زمان بر شد، به جهت اینکه زمان حیاتی از دست نرود ناچار شدیم با خودروی نجات غریق که متعلق به فرمانداری است دختر بچه را انتقال دهیم که متاسفانه پس از ۱۲ ساعت کودک فوت کرد.

متاسفانه تماس ها و پیام های مکرر خبرگزاری ایسنا با نقی کریمیان، رئیس هیئت نجات غریق استان مازندران، برای پیگیری موضوع و بررسی علل و عوامل این اتفاق به نتیجه نرسید و پاسخی دریافت نشد. گویا عدم پاسخگویی مدیران ارشد استان مازندران و سکوت خبری آنان خصوصاً در ماه های اخیر در تمامی سطوح ارشد مدیریت سرایت کرده است.

هرچند کوشش های تحسین برانگیز و متعهدانه ناجی غریق بابلسری شایسته تقدیر است اما از ظواهر و شواهد موجود پیداست که امکانات و تجهیزات و زیرساخت های لازم در سواحل مازندران بسیار اندک و محدود است و این برای استانی که هرساله پذیرای میلیونها مسافر است جای تامل دارد.

منبع:

1400/05/02
12:11:56
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: تجهیزات , خودرو , دریا , ساحل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg