شمال برگ ShomalBarg.ir

40 درصد از مردان گیلانی مبتلا به كم تحركی هستند

40 درصد از مردان گیلانی مبتلا به كم تحركی هستند

به گزارش شمال برگ معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علم پزشكی گیلان با اشاره به اینكه 40 درصد از مردان گیلانی مبتلا به كم تحركی هستند اظهار داشت: چاقی، كم تحركی، استعمال دخانیات و اعتیاد، چربی خون بالا و فشار خون بالا از عوامل مورد تهدید سلامت مردان است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا- كریمی در همایش «سلامت مردان»، با اشاره به كم تحركی 40 درصد از مردان گیلانی، اظهار نمود: چاقی، كم تحركی، استعمال دخانیات و اعتیاد، چربی خون بالا و فشار خون بالا پنج عامل خطری هستند كه سلامت مردان را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی با اشاره به اینكه در كنار این عوامل حوادث ترافیكی هم یكی از عوامل مهم در بروز مرگ زودرس زیر 70 سال است اظهار داشت: با وجود اینكه سطح تحصیلات مردان جامعه به صورت متوسط از سطح تحصیلات زنان بیشتر است، اما سواد سلامت در مردان كمتر است.
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علم پزشكی گیلان با اشاره به میزان مرگ در كشور، خاطرنشان كرد: میزان مرگ در مردان در مقایسه با زنان، به مراتب بالاتر است. بخشی از این نابرابری ناشی از بی توجهی مردان به سلامت خود بوده و مردان به دنبال درمان مشكلاتشان نمی روند.
كریمی با اشاره به اینكه توجه به برخی فاكتورهای سبك زندگی همچون رژیم غذایی مناسب، فعالیت فیزیكی كافی، مدیریت استرس و كاهش رفتارهای پرخطر بر طول عمر مردان می افزاید، تصریح كرد: هفته ملی سلامت مردان با شعار «مردان سالم تر؛ مردان فعال تر» با رویكرد و تاكید ویژه بر تحرك فیزیكی فرصت مناسبی برای آموزش عموم مردم در جهت بهبود وضعیت سلامت مردان جامعه، ترغیب برای رجوع زودهنگام به مراكز عرضه خدمات سلامت و تشخیص و آغاز به موقع درمان بیماری های شایع مردان است.
مسئول دبیرخانه ثبت سرطان دانشگاه گیلان در ادامه همایش با بیان ضرورت توجه بیشتر به سلامت مردان اعلام نمود: شایعترین سرطان ها در مردان استان سرطان معده، كولوركتال، پروستات، مثانه و پوست است. كه با الگوی میزان بروز سرطان ها در كشور مطابقت دارد.
1397/12/11
17:51:04
5.0 / 5
4722
تگهای خبر: خدمات , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg