شمال برگ ShomalBarg.ir

آشنایی با دورنمای بازار فرش از دستاوردهای برگزاری دوره آموزشی در جهاد دانشگاهی گیلان

آشنایی با دورنمای بازار فرش از دستاوردهای برگزاری دوره آموزشی در جهاد دانشگاهی گیلان

از گیلان یک پیشران بافت فرش دست باف در گیلان اظهار داشت: در دوره های آموزشی جهاد دانشگاهی دورنمای بازار فرش به فرش بافان معرفی گردید و با مشکلات فضای کسب وکار و بازارهای رقابتی فرش نیز آشنا شدند.


فاطمه میرجعفری در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه بافت فرش می تواند درآمد بسیار خوبی را نصیب فرش بافان ما کند، اظهار داشت: تعدادی از دختران و زنان گیلانی علاقه زیادی برای ورود به عرصه بافت فرش دارند و آموزشگاه های فنی و حرفه ای از ۱۴ سال سن تا بالای ۵۰ سال هنر جوی متقاضی برای یادگیری بافت فرش دست باف دارند.
وی ادامه داد: بافندگان فرش گیلانی فرش های بسیار باکیفیتی تولید می کنند و پشتیبانی از این قشر می تواند آنان را تشویق کند که فرش بیشتری ببافند.
میرجعفری، گرانی مواد اولیه بافت فرش را یکی از اشکالات فرش بافان عنوان نمود و افزود: در سالهای اخیر هزینه تمام شده فرش برای فرش بافان چهار برابر شده است و باید تدابیر لازم برای حل این مشکل اندیشیده شود.
وی با اعلان اینکه بافندگان فرش دست باف گیلان هم فرش بزرگ پارچه و هم فرش کوچک پارچه می بافند اظهار داشت: بافت تابلو فرش نیز در میان بافندگان رایج است.
میرجعفری درباب اشباع بودن فرش دست باف اشاره کرد: بازار تابلو فرش دست باف اصلا اشباع نیست، بلکه فقط تابلو فرش های بی کیفیت هستند که خریدار ندارند و تعدادی از تابلو فرش ها به سبب تکراری بودن در بازار بر دست فروشندگان مانده است.
وی اشاره کرد: جهاد دانشگاهی گیلان در رشت بعنوان پیشران ما را دعوت کرد و با برگزاری دوره کسب وکار اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار ما گذاشت.
این پیشران بافت فرش دست باف در گیلان اظهار داشت: در این دوره آموزشی در زمینه مدیریتی همچنان پیگیر دوره های بیشتر کسب وکار هستم برای اینکه کمک موثری به ما کرده است.
میرجعفری افزود: در دوره هایی که جهاد دانشگاهی برگزار کرد، دورنمای بازار فرش را به ما معرفی نمود و با مشکلات مشکلات فضای کسب وکار، بازارهای رقابتی فرش، افراد رقابتی بیشتر آشنا شدیم و در شناخت حوزه کاری مان دانش خوبی کسب کردیم.
وی اظهار داشت: لازم است بافندگان فرش دست باف با چگونگی رفتار با مدیران و حقوق خود آشنا گردند و برمبنای حطیه های علمی رشد کنند و جهاد دانشگاهی در این خصوص گام های اساسی برداشته است.1400/04/28
20:03:13
5.0 / 5
886
تگهای خبر: آموزش , تولید , خرید , رشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg