شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرماندار شهرستان رشت خبر داد:

افزایش مراكز تزریق واكسن در شهر رشت

افزایش مراكز تزریق واكسن در شهر رشت

به گزارش شمال برگ از گیلان فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه تابحال ۸۶ هزار نفر در شهرستان رشت واکسینه شده اند که از این تعداد ۳۰ هزار نفر دوز دوم را هم دریافت کرده اند، اظهار داشت: هم اکنون واکسن کرونا در شش مرکز در شهر رشت و شش مرکز هم در بخش های تابعه شهرستان تزریق می شود که مقرر شده ۱۶ مرکز دیگر در مساجد با همکاری اوقاف و اداره تبلیغات اسلامی به مراکز تزریق واکسن در شهر رشت افزوده شود.


علی فتح اللهی امروز در ستاد کرونای شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اظهار نمود: با عنایت به وضع کرونایی موجود همواره درحال تجربه شرایط متفاوتی هستیم که بعضی از آنها بسیار تلخ است.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه ویروس دلتا با سرعت ۱۴۰ درصدی سرایت می کند، اضافه کرد: به عناوین مختلف شاهد جهش های گوناگونی از این ویروس هستیم که مشکلات و سختگیری های متفاوتی را برای ما ایجاد می کند؛ در موج پنجم که شروع شده نوع و سرعت سرایت بسیار متفاوت تر از گونه های قبلی ویروس کروناست.
رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت اظهار داشت: با وجود جهش های گوناگونی که کرونا دارد به همان سرعت نمی توان به مقابله دارویی با این ویروس پرداخت بنابراین باید محافظت های شخصی نظیر استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، اجتناب از تجمعات و دورهمی ها را با جدیت دنبال نماییم.
وی افزود: هزینه های درمانی و اجرایی بیماری کرونا بسیار بالاست و این ویروس ضربه های اقتصادی بسیاری را به دنیا وارد کرده است؛ علاوه بر این انتشار کرونا بسیاری از مشاغل را به تعطیلی کشاند و درآمد خیلی از مجامع عمومی همچون باشگاه های خصوصی و تالارهای پذیرایی را با چالش مواجه کرده است.
فتح اللهی بیان نمود: هنرمندانی که معیشت شان از طریق هنر تأمین می شود نظیر تاتر، مجری گری، اجرای کنسرت، مداحی و... را با مشکل مواجه کرده است؛ اینها ضررهایی است که کرونا وارد کرده و به حدی زیاد است که قابل جمع بندی هم نیست ولی چاره ای نداریم جز همان ابتدایی ترین کار یعنی رعایت پروتکلهای بهداشتی است.
فرماندار شهرستان رشت واکسیناسیون را مهم ترین راه کنترل کرونا دانست و اظهار داشت: با وجود تعدد تحریم ها توانستیم واکسیناسیون را آغاز نماییم و به دنیا نشان دادیم که این محدودیت ها نمی توانند مانع توسعه و پیشرفت کشورمان شود.
رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت به روند واکسیناسیون در این شهرستان خاطرنشان کرد: هم اکنون واکسن کرونا در شش مرکز در شهر رشت و شش مرکز هم در بخش های تابعه شهرستان تزریق می شود که مقرر شده ۱۶ مرکز دیگر در مساجد با همکاری اوقاف و اداره تبلیغات اسلامی به مراکز تزریق واکسن در شهر رشت افزوده شود.
وی افزود: تابحال ۸۶۰۰۰ نفر در شهرستان رشت واکسینه شده اند که از این تعداد ۳۰ هزار نفر دوز دوم را هم دریافت کرده اند و فرایند واکسیناسیون آنها به اتمام رسیده و بقیه افراد درحال دریافت دوز دوم واکسن هستند. از امروز هم واکسیناسیون دست اندرکاران برگزاری انتخابات نظیر نمایندگان فرماندار، اعضای شعب، کاربران کامپیوتر و... شروع می شود و برای افراد پیامک و مکان تزریق واکسن پیامک خواهد شد.
فتح اللهی تصریح کرد: شهرستان رشت در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، چون سرعت سرایت دلتا بسیار بالاست سبب شد سریع به وضعیت قرمز برسیم. برای تردد درون استانی هم مقرر شد تا آخر شهریور ماه که فصل کشاورزی است همچنان تردد در میان شهرهای استان گیلان احتیاج به صدور برگه تردد ندارد؛ محدودیت تردد شبانه از ساعت ۱۰ الی ۳ صبح همچنان به قوت خود باقی است.
رئیس ستاد کرونای شهرستان رشت بیان نمود: طبق مصوبات ستاد ملی کرونا امیدواریم در مرداد ماه واکسیناسیون فرهنگیان، اساتید دانشگاه ها و جامعه هدف انجام گیرد تا انشاالله بتوانیم شرایط بازگشای مدارس و دانشگاه ها را در سال تحصیلی پیشرو را فراهم نماییم.
وی اظهار داشت: امیدواریم مردم با رعایت پروتکلهای بهداشتی به کاهش و کنترل این ویروس کمک کنند، اگر مدیریت رفتاری داشته باشیم بطور قطع می توانیم کسب و کارهای خویش را فعال نگه داریم.
منبع:

1400/04/21
18:47:17
5.0 / 5
1017
تگهای خبر: اقتصادی , دریا , رشت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg