شمال برگ ShomalBarg.ir
فرماندار املش تاكید كرد

ضرورت پیگیری پروژه های راهداری شهرستان املش

ضرورت پیگیری پروژه های راهداری شهرستان املش

از گیلان فرماندار املش، ضمن اشاره به گله مندی مردم از وضعیت راه های روستایی شهرستان، اضافه کرد: در این شهرستان پروژه های مهم عمرانی حوزه راهداری در دستور کار قرار دارد که غالبا متوقف و نیمه فعال می باشند.


محمد رنجبر نیاول در گفت وگو با ایسنا، خواهان تشکیل کارگروهی جهت مرتفع ساختن مشکلات راه های روستایی و مواصلاتی ییلاقات املش بخصوص پل های کیازنیک و لرداسرا شد و اظهار نمود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باید به واسطه کوهستانی بودن شهرستان املش، نگاه ویژه ای به این منطقه داشته باشد.
وی ضمن اشاره به گله مندی مردم از وضعیت راه های روستایی شهرستان، اضافه کرد: در این شهرستان پروژه های مهم عمرانی حوزه راهداری در دستور کار قرار دارد که غالبا متوقف و نیمه فعال می باشند.
فرماندار املش، با اشاره به اینکه پل کیازنیک از محل اعتبارات ملی و پل های کشاورز و لرداسرا از محل اعتبارات حوادث تأمین اعتبار شد، خاطرنشان کرد: متاسفانه پل کیازنیک پیشرفت فیزیکی حدود ۴۵ درصد دارد و حدودا راکد مانده است.
رنجبر، ضمن اشاره به آخرین وضعیت پل اصلی لرداسرا، اظهار داشت: این پل به دنبال وقوع سیل در مهرماه سال ۹۷ تخریب شد و مرمت آن درحال انجام بود که ماه گذشته با حادثه تلخ درگذشت یکی از کارگران زحمتکش در محل پروژه مواجه شدیم و عملیات پروژه متوقف گردید و بلاتکلیف ماند.
وی پل موقت را تنها راه دسترسی مردم روستای لرداسرا به شهر رانکوه دانست و افزود: به منظور رفع مشکل رفت و آمد مردم یک پل آب نما(موقت) راه اندازی شد که متاسفانه طی بارندگی های شدید دو روز گذشته، شاهد تخریب این پل موقت هم بودیم؛ البته هم اکنون درحال بازگشایی مسیر هستیم و بزودی مشکل رفع می شود.
فرماندار املش، با اشاره به اینکه طی هفته های گذشته احتمال تخریب پل موقت روستای لرداسرا به دنبال یک بارندگی شدید را پیش بینی کرده بودیم، اظهار داشت: اگر این پل به شرایط عادی برنگردد، بطور قطع مردم منطقه در فصل بارش با مشکلات عدیده همچون عدم تردد رو به رو خواهند شد.
وی از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان و شهرستان خواست توجه بیشتری به پروژه های راه املش داشته باشند و تصریح کرد: زیرسازی و آسفالت محور توریستی هلودشت به خصیب دشت و راه مواصلاتی شوک به ملکوت از دیگر پروژه های مهم حوزه راه شهرستان املش می باشد که متاسفانه باوجود وعده های فراوان هیچ اقدام مناسبی تابحال صورت نگرفته است.
منبع:

1400/04/20
13:33:36
5.0 / 5
1146
تگهای خبر: حمل و نقل , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg