شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیر جهاد كشاورزی شهرستان آمل خبر داد

كشت ذرت علوفه ای در ۴۵ هكتار مزارع آمل

كشت ذرت علوفه ای در ۴۵ هكتار مزارع آمل

به گزارش شمال برگ مازندران مدیر جهاد کشاورزی آمل از کشت ذرت علوفه ای در ۴۵ هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان اطلاع داد.سید حسین اسلامی اظهار داشت: با عنایت به شرایط پیش آمده خشکسالی و کمبود خوراک دام و برای تأمین علوفه مورد نیاز دامداران منطقه به خوراک، ۴۵ هکتار اراضی کشاورزی شهرستان آمل به کشت ذرت علوفه ای اختصاص پیدا کرد.

وی با تکیه بر این که ذرت همچون گیاهانی است که همواره مورد توجه دامداران منطقه است، اظهار نمود: ذرت علوفه ای یک گیاه فصل گرم است که تحمل یخبندان را ندارد و بین ۱۶ تا ۲۴ درجه رشد و تا دمای ۳۴ درجه را تحمل می کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل پیش بینی نمود با متوسط عملکرد ۷۰ تن در هکتار، ۳ هزار و ۱۰۰ تن ذرت علوفه ای در اراضی زراعی روستاهای زیر پوشش مراکز دشت سر، مرانده، اسکومحله و سورک این شهرستان تولید شود.

وی با تکیه بر تشویق دامداران به روی آوری به کشت این محصول، تصریح کرد: عدم تغذیه مناسب دام و یا استفاده از خوراک و علوفه های آلوده و بی کیفیت، باعث اختلال در سیستم گوارشی دام شده و می تواند باعث تلف شدن آن و ضررهای هنگفتی برای دامدار شود، بنابراین واحد ترویج این مدیریت با استفاده از شعارهای ترویجی و اطلاعیه های آموزشی که از راه پیام رسان های داخلی منتشر می شود، کشاورزان را تشویق به کاشت این محصول و دامداران را راغب به مصرف این علوفه می کند.
1400/04/12
22:36:25
5.0 / 5
1097
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg