شمال برگ ShomalBarg.ir

چگونه سلطان سكه متولد می شود؟

چگونه سلطان سكه متولد می شود؟

شمال برگ: عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد چالوس تفكر صحیح اقتصادی را مهم ترین سلاح در جنگ اقتصادی دانست و اشاره كرد: اگر برای وجوه بودجه عادلانه برنامه ریزی شود و آنرا به مسیرهای صحیح توسعه كشور سوق دهیم، دیگر نه اختلاس سه هزار میلیاردی اتفاق می افتد و نه سلطان سكه ای متولد می شود.


رضا فلاح در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه بودجه یكی از اركان های مهم در جوامع دموكراتیك امروزی است، اظهار نمود: بودجه شامل برنامه مالی می شود كه در آن درآمدها و مخارج پیش بینی شده و با عنایت به اهداف و سیاست های یك كشور برای سال آتی تنظیم می شود.
وی با اشاره به اینكه نكات ظریفی در بودجه هر كشور یا حتی در یك نهاد كوچك مانند خانواده وجود دارد، اشاره كرد: تناسب ارقام بودجه ای و میزان مبالغ تخصیص داده شده، تمركز كشور در سال آتی بر روی فعالیت های فرهنگی، ورزشی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی را نشان داده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس اظهار داشت: تناسب و تخصیص ارقام بودجه ای می تواند نشان دهنده عدالت و عادل بودن تنظیم كنندگان آن باشد.
فلاح افزود: انعطاف پذیری بودجه در ارقام پیش بینی شده در آینده با عنایت به شرایط تحریم، كسری را به نحوی پوشش می دهد تا برنامه اصلی كشور متوقف نشود.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد چالوس با اشاره به اینكه اختیارات و مصوبات در بودجه باید مدنظر قرار گرفته شود، اشاره كرد: هیچ وجهی بدون نظارت مدیران ارشد، وزرا و در نتیجه رئیس جمهور نباید خرج شود.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینكه نگاه به درون و رعایت عدالت بودجه ای زمانی كه در جنگ اقتصادی ابرقدرت ها قرار داریم مهم ترین ركن است، اظهار نمود: عدالت در شرایط خاص می تواند رضایت عمومی جامعه را تامین كند.
وی با تصریح بر اینكه عدالت بودجه ای به معنای سهم مساوی استانها یا شهرها یا وزارتخانه ها از بودجه كشور نیست، اشاره كرد: هر فعالیت و برنامه ای كه بیشتر و بهتر به توسعه كشور كمك می نماید و بیكاری را كم كند، سبب رونق اقتصادی می شود كه مطمئنا باید سهم بیشتری از بودجه داشته باشد.
وی افزود: باید تصمیم درست در بودجه كشور در مورد اینكه پرداخت 900 هزار دلار به یك مربی فوتبال به سرمایه اجتماعی یك كشور كمك می نماید یا پرداخت این مبلغ برای ساخت و تجهیز مدارس در مناطق محروم گرفته شود.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینكه نظارت بر بودجه وظیفه مهم نمایندگان و حسابرسان دیوان محاسبات است، اظهار داشت: زمانی كه كشور دارای كسری بودجه است باید به این سواالها پاسخ داد تا توازن و تعادل بودجه ای اتفاق افتد و كشور بیشتر از پیش در راه توسعه گام بر دارد.1397/12/08
15:33:19
5.0 / 5
4847
تگهای خبر: چالوس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg