شمالبرگ ShomalBarg.ir
معان درمان علوم پزشكی گیلان عنوان كرد

افزایش 5 تا 10 درصدی مبتلایان به كروناویروس در گیلان

افزایش 5 تا 10 درصدی مبتلایان به كروناویروس در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون درمان علوم پزشکی گیلان، از افزایش حدود پنج تا ۱۰ درصد بیماران اطلاع داد و خاطرنشان کرد: از شهروندان خواست همچون ماه های گذشته پروتکل های بهداشتی را با قدت و شدت بیشتری رعایت نمایند و حتما ماسک بزنند.


دکتر انوش دهنادی مقدم در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در ایام اخیر شاهد افزایش موارد مبتلا شدن به کروناویروس در سطح استان گیلان بودیم، اظهار نمود: دلیل اصلی این روند افزایشی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از جانب مردم است.
وی از افزایش حدود پنج تا ۱۰ درصد بیماران اطلاع داد و خاطرنشان کرد: از شهروندان خواست همچون ماه های گذشته پروتکل های بهداشتی را با دقت و شدت بیشتری رعایت نمایند و حتما ماسک بزنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در همه مکان ها بخصوص هنگام استفاده از سرویسهای عمومی الزامی است، متذکر شد: مردم از حضور در دورهمی ها و میهمانی ها پرهیز کنند، چونکه سرایت کرونا از راه قطرات تنفسی بوده و بنابراین دورهمی ها نقش مهمی در انتقال بیماری دارد.
دهنادی مقدم، قرار گرفتن در فضاهای بسته را راهی برای انتقال سریع کروناویروس دانست و تصریح کرد: از حضور در مکان های دارای تهویه کم خودداری کنید.
او همینطور از مردم خواست حتما فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و به مراکز خرید و سوپرمارکت ها و نانوایی های شلوغ نروند و اظهار داشت: بیماران کرونایی تا هشت ماه بعد از مبتلا شدن و بهبودی هم درگیر علایم بیماری هستند.
معاون علوم پزشکی گیلان، ضمن اشاره به بستری بودن ۲۱۲ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان، اظهار داشت: ۵۴ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته شناسایی شدند.
منبع:

1400/04/03
14:40:37
5.0 / 5
1123
تگهای خبر: خرید , سرویس , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg