شمال برگ ShomalBarg.ir

برخی شالیزارهای گیلان آبستن خوشه زنی

برخی شالیزارهای گیلان آبستن خوشه زنی

از گیلان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: پیش بینی می شود، خوشه زنی ساقه های برنج را طی چند روز آینده در بعضی از شالیزارهای استان شاهد باشیم.


علی موسوی در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه گیلان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد اظهار نمود: با نوبت بندی آبی که در حال انجام می باشد، مشکل خاصی در شالیزارها نداشتیم و امیدواریم روزهای در پیش رو را نیز به خوبی سپری نماییم.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اضافه کرد: تا حالا ۳۱۷ هزار شالیکار گیلانی ۲۱۴ هزار هکتار معادل ۹۰ درصد شالیزارهایشان را وجین کرده اند.
موسوی درباب زمان خوشه زنی ساقه های برنج افزود: طی چند روز آینده شاهدخوشه زنی در بعضی از شالیزارهای استان خواهیم بود که بمحض مشاهده اطلاع رسانی خواهد شد.
وی با اشاره به استفاده بهینه شالیکاران از منابع آبی موجود اشاره کرد: شالیکاران گیلانی امسال با همتی مضاعف و باتوجه به شرایط مساعد آب و هوایی در هنگام خزانه گیری و مدیریت آب، کشت و کار شالیزارهایشان را با سرعت بیشتری انجام داده اند.
موسوی با اعلان اینکه قسمتی از نشاکاری شالیزارهای گیلان به روش ماشینی و بخشی هم به روش سنتی انجام می شود، افزود: ۱۷۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان امسال به روش ماشینی کشت شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: ۱۷۱ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان در داخل شبکه از آب سد سفیدرود و بقیه خارج از شبکه از آب رودخانه ها، آب بندان ها و چاه ها بهره مند هستند.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، گیلان بزرگترین تولیدکننده ارقام بومی و باکیفیت برنج در کشور است.1400/03/30
18:18:35
5.0 / 5
1047
تگهای خبر: تولید , كشاورزی , كیفیت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg