شمالبرگ ShomalBarg.ir
نماینده ولی فقیه در گیلان:

اقتدار جامعه اسلامی محصول شاخصه شهادت طلبی است

اقتدار جامعه اسلامی محصول شاخصه شهادت طلبی است

به گزارش شمال برگ از گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به اینکه اقتدار جامعه اسلامی محصول شاخصه شهادت طلبی است، خاطرنشان کرد: در طول انقلاب اسلامی شهیدان توانستند بارقه های امید و زندگی سعادتمند را برای تمام بشریت به ارمغان آورند.


آیت الله رسول فلاحتی در مراسم خاکسپاری شهید «یوسف زنجانی پورقنبری» شهید تازه تفحص شده نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس که در ستاد فرماندهی انتظامی گیلان برگزار شد، اظهار نمود: بعد از گذشته ۴۲ سال انقلاب اسلامی عطر شهیدان در کشور، استان و کوی و برزن جامعه ما پیچیده است.
وی شهادت طلبی را خصوصیت دین اسلام به ویزه مکتب تشیع عنوان نمود و اضافه کرد: شهادت لباسی است که خدای متعال به تن هر انسانی نمی پوشاند و در این راستا شهادت دری است که خدای متعال تنها به روی اولیای خود می گشاید.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه اقتدار جامعه اسلامی محصول شاخصه شهادت طلبی است، خاطرنشان کرد: بعد از ۳۰ سال پیکر شهید یوسف زنجانی پورقنبری به میهن بازگشته و مردم همچنان شور دفاع مقدس را دارند.
آیت الله فلاحتی، شهادت در راه خدا را تنها مسیر رستگاری فرد و جامعه خواند و بیان نمود: در طول انقلاب اسلامی شهیدان توانستند بارقه های امید و زندگی سعادتمند را برای تمام بشریت به ارمغان آورند.
وی به تلاش استکبار برای موهوم جلوه دادن شهادت اشاره نمود و اظهار داشت: ایجاد داعش و دیگر گروه های تکفیری توسط استکبار جهانی برای محو اثر شهادت و جهاد در راه خدا است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تکیه بر این که اگر می خواهیم جامعه سالم در جهان مادی داشته باشیم باید راه شهدا را ادامه دهیم، تصریح کرد: شهدا جان خویش را فدا کردند تا انقلاب اسلامی بماند.
آیت الله فلاحتی به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در ۲۸ خردادماه جاری اشاره نمود و خاطرنشان کرد: امروز جهاد دیگری در پیش رو داریم و آن حضور در پای صندوق های رای است.
وی افزود: دشمن هر لحظه از زمین و آسمان کشور عزیزمان را رصد می کند تا ببیند مردم در این قطعه از جغرافیای تاریخ چه می کنند.
امام جمعه رشت ضمن اشاره به این که شهیدان به ما آموختند جهاد در راه خدا توقف ندارد، اظهار نمود: شهدا به ما آموختند سلامت جامعه و سعادت انسان در دنیا و آخرت در سایه جهاد در راه خداست.
آیت الله فلاحتی، رهایی از سلطه قدرت های استکباری را در سایه جهاد در راه خدا عنوان نمود و اضافه کرد: آزادی و نجات امت اسلامی و عمل به تکالیف الهی در سایه جهاد در راه خدا است که شهیدان به ما آموختند و ملت ایران در کنار این خطوط قرمز و نورانی با شهدا عهد می بندند که راهشان را فراموش نمی کنند.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، پیکر شهید «یوسف زنجانی پورقنبری» شهید تازه تفحص شده نیروی انتظامی که در تاریخ ۲۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ به شهادت رسید، بعد از ۳۳ سال به میهن بازگشت و تشییع شد.
منبع:

1400/03/27
11:25:51
5.0 / 5
1112
تگهای خبر: رشت , زمین , گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg