شمالبرگ ShomalBarg.ir
قاضی زاده هاشمی:

مازندران مركز به كارگیری صنایع پاك در كشور

مازندران مركز به كارگیری صنایع پاك در كشور

به گزارش شمال برگ مازندران نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: مازندران استان ثروتمندی است اما سرمایه گذاری صنعتی در آن کم شده است، تکنولوژی های پاک در صنعت جهان داریم و این استان می تواند مرکز به کارگیری صنایع پاک باشد.سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در ۲۱ خردادماه در برنامه انتخاباتی تلویزیونی در شبکه استانی تبرستان، ضمن اشاره به این که مازندران دیاری سرسبز به طول تاریخ هزاران سال با جنگل های هزار ساله هیرکانی در کنار دریا، منطقه دیلمیان، تبرستان و پشتیبان انقلاب است، اظهار نمود: آزادی خواهی از گذشته در مازندران رشد و توسعه داشته و تمام مزیت هایی که در کشور میتوان دید، در این استان میتوان جمع کرد.

وی با اشاره به اینکه سال هاست به این مورد فکر می نماییم که مشکل اصلی این کشور ناشی از چیست، خاطرنشان کرد: معضلاتی هم در کلیت و هم در مناطق پیرامونی کشور وجود دارد. عدم کفایت درآمد برای معیشت، اشغال و بیکاری، گرانی و غیره، دغدغه ذهنی ماست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن اشاره به این که چند سالی است با تعدادی از جوانان با تجربه بخصوص بعد از مطرح شدن بحث گام دوم از جانب رهبر انقلاب و مبحث ایجاد تمدن ایرانی اسلامی، کارهای جدی در این عرصه انجام دادیم، اظهار داشت: مشکل فقط در این نیست که این جناح یا آن جناح سرکار باشد، دعوای انتخاباتی ما بر سر این مورد شده که ۱۳ هزار و ۷۰۰ مدیر از مدیرکل به بالا بیایند و بروند، ۲۷۵ اتوبوس مدیر بیاید و ۲۵۷ مدیر بروند، هر چند برخی مواقع این اتوبوس ها رنگ خویش را عوض می کنند و یا این که برخی افراد در این اتوبوس ها خویش را جا می زنند و هر روز به یک رنگ در می آیند.

وی تصریح کرد: مساله اصلی اداره کشور این است که بمحض این که انتخابات به اتمام رسید تمام اختیارات در اختیار مدیران قرار می گیرد و دولت های ضد مردمی و ضد ملت بدون توجه به منافع مردم و دولت و با عنایت به منافع اشخاص و قدرت در دولت شکل می‎ گیرد.

مدل حکمرانی جدید در دولت سلام

قاضی زاده افزود: تلاش کردیم روش اداره کشور را بازنگری نماییم، مدل حکمرانی جدیدی متولد و آنرا به عموم مردم واگذار کردیم، آیا شما مصالح استان را بهتر درک می کنید یا فلان کارشناس در فلان وزارت خانه در تهران، تمام اختیارات کشور در تهران قرار دارد و با فاصله زیاد در چند کلانشهر توزیع کردیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در طراحی ما تمام شهرها به پایتخت تبدیل می شود و ۴۸۵ شهرستان هر کدام پایتخت خواهند شد، خاطرنشان کرد: از اختیاراتی که دولت دارد این است که اختیارات اجرایی خویش را به فرمانداران تفویض کند، همه اختیارات وزیران در حوزه تصدی و اجرا به فرماندران واگذار شده است.

وی ضمن اشاره به این که مسؤلان مازندران با پینشهاد نخبگان استان منصوب می شوند و اگر یک سوم از مردم نارضایتی داشته باشند توسط دولت عزل می شود، اظهار داشت: اگر مسئولی نتواند رضایت مردم را جلب و مردم اعلام نارضایتی کنند و بعد از آن در سامانه سوده ثبت کند، بعد از روش های صحت امضا، این عزل اتفاق می افتد. این باعث می شود تصمیماتی که تهران می گیرد در اختیار مردم قرار می گیرد و مسئول را پاسخگو می کند.

مازندران می تواند هلند شود

قاضی زاده با اشاره به اینکه مازندران، گلستان و گیلان که در لبه شمالی کشور هستند وسعتی به اندازه کشور هلند با همان آب و هوا دارند، اظهار نمود: هلند از محل کشاورزی سالانه ۸۰ میلیارد دلار درآمد دارد و مازندران هم می تواند با عنایت به ساحلی بودن، تنوع اقلیمی، منابع و شرایط آب و هوایی این درآمد را کسب و به مردم خود هدیه کند.

وی خاطرنشان کرد: ذخیره بی نظیر جنگلی و طبیعی با سواحل زیبا، سرشار از منابع فوق العاده ای که میتوان تبدیل به یک وضعیت منحصر بفرد برای مازندران ایجاد کرد، دارید، مازندران یک استان گردشگری طبیعی است و از کشور و حتی جهان مسافرانی به این استان می آیند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه خرید ویلا و ملک و تغییر زمین کشاورزی به ویلا معضلات زیست محیطی و گرانی زمین و مسکن را فراهم آورده و سبب شده تا مردم مازندران زندگی طبیعی خویش را نداشته باشند و گرفتار این داستان هایی که سایر شهرها بوجود آورده اند، شوند.

وی افزود: مردم از قیمت گذاری محصولات کشاورزی مانند گندم، جو و بخصوص برنج ناراحتند، واردات حجم زیادی برنج خارجی مشکل بوجود آورده در صورتی که نیاز مصرف داخلی را همین سه استان می توانند تأمین کنند.

مازندران؛ مرکز به کارگیری صنایع پاک در کشور

قاضی زاده با اشاره به اینکه مازندران استان ثروتمندی است اما سرمایه گذاری صنعتی در آن کم شده است، اظهار داشت: تکنولوژی های پاک در صنعت جهان داریم و این استان می تواند مرکز به کارگیری صنایع پاک باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن اشاره به این که برای پیشگیری از مهاجرت مردم به سایر استان ها باید در این عرصه سرمایه گذاری شود، اظهار نمود: صنعت نساجی خیلی قدیمی بود و با عنایت به تغییر قیمت ها و تمایل به تولید پوشاک این صنعت درحال قوت گرفتن است و این صنایع رشد جدی تر داشته باشد.

وی با تکیه بر این که در مازندران ماشین آلات قدیمی شده و در صنعت در تمام کشور احتیاج به نوسازی جدی دارد، تصریح کرد: مازندران تعداد زیادی بیمارستان نیمه تمام دارد، شهرها و روستاهای این استان به یکدیگر وصل است، چون جمعیت متراکم است برخی از بیماری های مسری مانند کرونا بیشتر اذیت می کند و این نشان داده است خدمات بهداشتی درمانی در مازندران باید توسعه یابد.

قاضی زاده افزود: باید در مازندران، بیمارستان های نیمه تمام کامل شود و از لحاظ محیط زیستی با عنایت به سرسبزی منطقه مشکل دفع پسماند و زباله وجود دارد، ازاین رو کارخانه های تفکیک زباله و زباله سوزها باید به کمک این استان بیاید تا مساله زباله از بین رود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن اشاره به این که مازندران دروازه ورود به ایران از شمال است و می تواند زمینه ساز ارتباطات فوق العاده از خطوط دریایی ما و پنج کشور داشته باشد، اظهار داشت: خیلی از محصولات شمال کشور مورد نیاز کشورهای حاشیه دریای خزر است، می توانیم با توسعه تجارت با آن کشورها باعث ارتقای آن شویم.

وی به دغدغه انتصاب مدیران و گله مندی هایی که در استان وجود دارد اشاره و اظهار نمود: در دولت سلام نظام انتصابات طراحی کردیم، در ارتباط با استاندار یک نظام شایسته گزینی طراحی شده است، در یک شبکه شفاف مدیران توسط افراد معرفی و از آنها آزمون هوش، هوش هیجانی، مشارکت جویی، قاطعیت در تصمیم گیری، تست روانشانسی و غیره گرفته می شود. همینطور دوره دوماهه آشنایی با برنامه راهبردی دولت هم باید از جانب استاندار گذرانده شود و نهایتا بین افرادی که صلاحیت دارند نخبگان استان فردی را بعنوان استاندار به دولت معرفی می کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: سامانه سوده سامانه احراز هویت الکترونیک است و مردم اعلام می کنند که از عملکرد استاندار ناراضی هستند و اگر یک سوم مردم استان این درخواست را امضا کردند، استاندار از سوی دولت عزل می شود.

دولت سلام دولت گفتگو است

قاضی زاده با اشاره به اینکه دولت سلام دولت گفتگوست و هیچ تصمیمی را بدون مردم نمی گیرد و اگر مردم نخواهد این عمل اتفاق بیفتد آن تصمیم جاری نمی گردد، اظهار داشت: هدف اصلی دولت سلام، حفظ حرمت، کرامت و پاسخگویی به مردم است، از طرفی اگر میزان رضایتمندی از ۷۰ درصدی بالاتر برود آن مسئول، قابلیت ارتقا پیدا می کند.

وی ضمن اشاره به این که مدیریت ها در کشور مدت دار می شود، اظهار نمود: حکم های مسئولیتی در دولت سلام، ۳ یا ۴ ساله خواهد بود و اگر مردم و ذی نفعان، از عملکرد مسئول راضی باشند مسئول حفظ می شود و اگر ناراضی باشند عزل خواهند شد.

قاضی زاده با اشاره به اینکه ۱۳ سال در مجلس بودم و با مسائل مختلف مردم آشنا شدم و با مردم در تمام کشور دیدار کرده و مشکلات و توانمندی ها را درک کرده ام، اظهار داشت: مدیران خوبی داریم که از بدنه ملت دور مانده اند، توانمندی های زیادی داریم اما روش اداره کشور صحیح نبود.

وی خاطرنشان کرد: نهضت جوانانه شکل گرفته، من بعنوان نماینده یک جریان فکری که جوانان به پا خواسته شما برای ساخت ایران بدون تبعیض و عادلانه با اقدامات موثر برداشته اند، گام به میدان گذاشته ام. دولت سلام، به همه و آینده، به اصناف و جنسیت های مختلف سلام می گوید و به سیاست زدگی، حاشیه سازی و عدم توجه به مردم والسلام می گوید، این دولت ۲۴ ساعته مجاهدانه و شبانه روزی تلاش می کند در کنار شما قرار بگیرد تا ایران را به نقطه متعالی برساند.

منبع:

1400/03/22
13:58:53
5.0 / 5
888
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg