شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان عنوان كرد

تشدید مقابله با قاچاق چوب آلات جنگلی در شهرستان های گیلان

تشدید مقابله با قاچاق چوب آلات جنگلی در شهرستان های گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، از بازدید و سرکشی سرزده از کارگاه ها و کارخانجات تولیدی فرآوردهای چوبی سطح شهرستان های مرزی استان آگاهی داد و اظهار داشت: شگردهای قاچاقچیان در حمل چوب آلات جنگلی تغییر کرده است.


سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، از اجرای طرح تشدید مقابله با قاچاق چوب آلات جنگلی و فرآورده های چوبی در استان گیلان آگاهی داد و اظهار نمود: باتوجه به ارزش جنگل های هیرکانی، حفاظت و حراست از این میراث طبیعی ضرورت دارد.
وی با اشاره به تغییر شگردهای قاچاقچیان در حمل چوب آلات جنگلی، عنوان کرد: امروزه قاچاق چوب فقط با وانت و نیسان صورت نمی گیرد و تعدادی از محموله های چوبی قاچاق از خودرو های سواری همچون پیکان و پراید کشف شده که کار یگان حفاظت را دشوار می کند.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان وجود صنایع سلولزی و کارخانجات چوب را عامل حمل چوب آلات از سایر استان ها به گیلان دانست و اضافه کرد: نیروهای حفاظتی با استقرار در محورهای ورودی استان مبادرت به بررسی مستمر محموله های چوبی می کنند.
قربانی لرد، از بازدید و سرکشی سرزده از کارگاه ها و کارخانجات تولیدی فرآوردهای چوبی سطح شهرستان های استان آگاهی داد و اظهار داشت: سال قبل ۱۶۷۰ فقره عملیات کشف و ضبط چوب آلات قاچاق داشتیم که نسبت به سال ۱۳۹۸، ۳۲ درصد افزایش در تعداد عملیات را نشان می دهد.
وی با اعلان اینکه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان از تمام نیروها برای مقابله با قاچاق چوب استفاده می کند، متذکر شد: شش مرحله طرح تشدید مقابله با قاچاق چوب آلات جنگلی را در استان به اجرا درآوردیم که در این راستا بازدید از کارخانجات بزرگ و کوچک چوب در دستور کار جدی قرار دارد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، با اعلان اینکه سال قبل ۲۷۴۶ فقره عملیات رفع تصرف و جلوگیری از تجاوز به اراضی ملی در استان گیلان به انجام رسیده است، اشاره کرد: همین طور سال قبل ۲۸۷ فقره حریق در ۴۱۰ هکتار از عرصه های جنگلی استان داشتیم که نشان دهنده افزایش ۱۲ درصدی در تعداد وقوع آتش سوزی است.
وی از مردم خواست نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان را در امر مقابله با قاچاق چوب همراهی کنند و تصریح کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در اراضی ملی و یا حمل بدون مجوز چوب آلات جنگلی با سامانه های امداد جنگل و مرتع به شماره های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس بگیرند.
منبع:

1400/03/17
13:31:36
5.0 / 5
1234
تگهای خبر: تولید , حفاظ , خودرو , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg