شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گیلان تاكید كرد:

پس انداز گریزی از دلیلهای اقدام نكردن افراد واجد شرایط گیلانی برای عضویت در صندوق بیمه

پس انداز گریزی از دلیلهای اقدام نكردن افراد واجد شرایط گیلانی برای عضویت در صندوق بیمه

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان اظهار داشت: از330 هزار نفر فرد واجد شرایط برای عضویت در این صندوق هنوز 240 هزار نفر هیچ اقدامی نکرده اند.


هانی عارف امروز در نشست خبری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که بصورت ویدئو کنفرانسی همزمان با نشست کشوری علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، روستاییان و عشایر کشور برگزار شد، با اعلان اینکه مبارزه با آسیب های اجتماعی هنگامی که سرپرست خانوار از کار افتاده می شود، همچون اهداف این صندوق است، اظهار داشت: رفع نگرانی و ترس از آینده، مبارزه با ناهنجاری های خانوادگی در زمان نبود تمکن مالی، حفظ کرامت سالمندان، تامین کریمانه خانواده سرپرست از دست داده و تقویت رابطه سرپرست خانواده و افراد تحت تکفل از دیگر اهداف مهم صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر است.
وی ادامه داد: تحت پوشش قرار دادن ۶ میلیون نفر خانوار واجد شرایط در روستاها و مناطق عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت مورد هدف صندوق بیمه اجتماعی، روستاییان و عشایر کشور است که سهم گیلان مشمول ۳۳۰ هزار نفر جمعیت است.
عارف اشاره کرد: تا حالا از ۳۳۰ هزار نفر فقط ۹۰ هزار نفر بیمه این صندوق شده اند و علت کندی این امر را می توان نا آشنا بودن افراد واجد شرایط از مزایای صندوق عنوان نمود.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان اشاره کرد: روستاییان گیلان اغلب خرده مالک هستند و بیمه می تواند به اعضای صندوق کمک نماید که بعد از بازنشستگی، از کارفتادگی و یا از دست دادن سرپرست خانوار همانند شرایط عادی زندگی کنند.
وی با اعلان اینکه گیلان از حیث درصد تحت پوشش در کشور در رتبه ۱۸ استانی قرار دارد، اضافه کرد: متاسفانه تعدادی از افراد واجد شرایط برای عضویت در این صندوق پس انداز گریز هستند، این درحالیست که برنامه ریزی جهت زندگی تا ۲۰سال آینده می تواند به این افرد کمک نماید که با خیالی آسوده تر در زمان حال به کار و فعالیت بپردازند.
عارف افزود: هم اکنون از ۹۰هزار نفر افراد تحت پوشش بیش از ۳۳ هزار نفر در گیلان از این صندوق حقوق مستمری و یا از کار افتادگی می گیرند.
وی با اعلان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان صد هزار کارگزاری دارد، اظهار داشت: افراد فقط تا ۵۰ سالگی وقت دارند عضو صندوق شوند و می توانند سالانه ۳۹۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان پرداخت کنند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان با اعلان اینکه حداق سن افرد واجد شرایط برای عضویت در این صندوق باید ۱۸ سال باشد، از رسانه ها خواست تا برای ارتقای توجه به فرهنگ بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ورود کنند و این امر را یک مسئولیت اجتماعی مهم برای کمک به افراد واجد شرایط بدانند.
منبع:

1400/03/10
11:45:27
5.0 / 5
2761
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg