شمال برگ ShomalBarg.ir

رفع تصرف بیش از ۲۷ هزار متر از ملی در آستانه اشرفیه

رفع تصرف بیش از ۲۷ هزار متر از ملی در آستانه اشرفیه

به گزارش شمال برگ از گیلان فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه اظهار داشت: بیش از 27 هزار مترمربع از اراضی ملی در یکی از روستاهای این شهرستان رفع تصرف شد.


سرهنگ حمید محمدی نسب در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه زمین خواری تعرض به منابع طبیعی و اراضی ملی بوده و جرم شمرده می شود، اظهار نمود: تعامل و همکاری تمامی دستگاهها با پلیس در مقابله با زمین خواران و متجاوزان به حقوق بیت المال بسیار مؤثر است.
وی به دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط فردی سودجو در یکی از روستاهای آستانه اشرفیه اشاره نمود و اضافه کرد: رسیدگی به این مساله بصورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان آستانه اشرفیه با بیان این که کارآگاهان پلیس آگاهی برای اطمینان از صحت موضوع ضمن هماهنگی قضائی با کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند، اشاره کرد: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، فردی ۲۷ هزار و ۲۷۴ متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و بصورت غیرقانونی آنرا به وسیله سیم خاردار و فنس محصور کرده است.
این مقام انتظامی از معرفی متهم ۶۱ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی آگاهی داد و اظهار داشت: کارشناسان ارزش اراضی رفع تصرف شده را ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برآورد کردند.
سرهنگ محمدی نسب افزود: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع آوری و رفع تصرف انجام شد.
او در آخر با تاکید بر برخورد قاطعانه پلیس با زمین خواران و افراد سودجو که مبادرت به و تصرف اراضی ملی و طبیعی می کنند از مردم خواست برای مقابله با این افراد در صورت مشاهده یا اطلاع از موارد مشابه، مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.
منبع:

1400/03/08
23:12:44
5.0 / 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg