شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل مدیریت بحران گیلان:

خسارت های رانش زمین در خرشك برآورد شد

خسارت های رانش زمین در خرشك برآورد شد

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به اینکه برآوردهای اولیه از میزان خسارت وارد شده به منطقه مذکور انجام شده است، خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات ماده 16 قانون مدیریت بحران به دنبال اجرای پروژه های پیشگیرانه هستیم.


امیر مرادی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به آخرین وضعیت روستای خرشک از توابع شهرستان رودبار، اظهار نمود: رانش شدید زمین در روستای خرشک که از یک هفته پیش شروع شده و الان با سستی زمین مواجه هستیم، باعث صدمه دیدن برخی از منازل مسکونی این منطقه شده است.
وی با اشاره به اینکه برآوردهای اولیه از میزان خسارت وارد شده به منطقه مذکور انجام شده است، خاطرنشان کرد: اعتبار پیش بینی شده جهت بازسازی توسط استاندار گیلان بعنوان رئیس ستاد مدیریت بحران استان به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شده تا مورد تصویب قرار بگیرد.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان، ضمن اشاره به تخصیص اعتبارات لازم جهت بازسازی منطقه خرشک از محل ماده 17 قانون مدیریت بحران، اظهار داشت: دولت مکلف است به منظور پاسخ به حوادث و بحران ها اعتبارات لازم را تخصیص دهد.
مرادی، از شناسایی مناطق پرخطر رانشی استان توسط سازمان مدیریت بحران و بنیاد مسکن اطلاع داد و اضافه کرد: از محل اعتبارات ماده 16 قانون مدیریت بحران به دنبال اجرای پروژه های پیشگیرانه هستیم.
وی اسکان موقت و دائم خانوارهای صدمه دیده از رانش خرشک را بر عهده بنیاد مسکن استان دانست و تصریح کرد: بنیاد مسکن متولی جابجایی، بازسازی و بازتوانی خانوارهای صدمه دیده از حوادث در روستاهاست.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان، ضمن اشاره به زلزله خیز بودن شهرستان رودبار و سابقه وقوع رانش، متذکر شد: طی چند ماه اخیر با چندین مورد زلزله سه تا سه و نیم ریشتری در گسل رودبار مواجه بودیم که همین مساله سبب سست شدن زمین شده است.
مرادی، همینطور از تداوم بررسی های کارشناسی درباره عوامل ایجاد رانش زمین در منطقه خرشک اطلاع داد و تصریح کرد: هم اکنون بنیاد مسکن اقدامات لازم جهت اسکان موقت اهالی روستای خرشک را انجام داده و درحال رایزنی جهت تأمین مسکن دائم برای خانوارهای صدمه دیده است.
منبع:

1400/03/08
22:41:34
5.0 / 5
1244
تگهای خبر: زمین , گیلان , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg