شمال برگ ShomalBarg.ir
نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله عنوان كرد

سردار حق بین الگوی نسل جوان جامعه بشری

سردار حق بین الگوی نسل جوان جامعه بشری

از گیلان نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله، سردار حق بین را انسانی وابسته به خدا و وارسته از غیر خدا دانست و تصریح کرد: سردار حق بین نه فقط الگوی جوانان گیلان و ایران، بلکه الگوی نسل جوان جامعه بشری است و باید قدر این سرداران الهی را بدانیم.


حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی در مراسم اربعین سردار شهید «محمدعلی حق بین»، از فرماندهان گیلانی جبهه مقاومت که در جوار مزار شهدای گم نام پارک فجر لنگرود برگزار شد، شهدا را قهرمانان میدان جهاد اکبر دانست و اظهار نمود: کسی که بر نفس خود غالب است و با خواهش های نفسانی و خودخواهی هایش مبارزه می کند، حجاب از پیش چشم هایش کنار می رود و حقایق برایش روشن می شود.
وی مبارزه با منافقین و مشرکین و کفار و مستکبرین را مصداق جهاد اصغر دانست و اضافه کرد: مقابله هشت ساله ما با صدام و مقاومت مقابل تروریست های تکفیری در سوریه جهاد اصغر بود.
نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله، جهاد اکبر را مقدمه جهاد اصغر دانست و خاطرنشان کرد: در کنار جهاد اکبر، جهاد کبیر داریم که برپایه آیه «وَلَا تُطِعِ الْکَافِرِینَ» نباید از کفار و مستکبرین اطاعت نماییم.
حجت الاسلام شیرازی، نظام سرمایه داری و صهیونیسم بین الملل را جزئی از استکبار دانست و خاطرنشان کرد: همه کسانی که مقابل دین و ارزش های الهی تلاش می کنند مستکبر هستند و آمریکا در راس استکبار قرار دارد.
وی ضمن اشاره به آیه «وَلَقَد بَعَثنا فی کُلِّ أُمَّةٍ رَسولًا أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ» تبعیت از طاغوت را ممنوع دانست و اظهار داشت: همه پیامبران الهی از آدم تا خاتم با دو مأموریت توحید و مبارزه با طاغوت مبعوث شدند.
نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله، با اشاره به اینکه توحید با بندگی خدا معنا پیدا می کند، اظهار داشت: بندگی خدا اساس خلقت است و همه پیامبران الهی وظیفه دارند جامعه را به خدا متصل و فرعونیان زمان و سران استکبار را نفی کنند.
حجت الاسلام شیرازی، مبارزه با استکبار و تسلیم نشدن در مقابل طاغوت را به مثابه جهاد کبیر دانست و تصریح کرد: شهدای ما علاوه بر این که پیروز میدان جهاد اکبر و جهاد اصغر هستند، جهاد کبیر نیز انجام دادند.
وی سردار حق بین را انسانی وابسته به خدا و وارسته از غیر خدا دانست و خاطرنشان کرد: سردار حق بین نه فقط الگوی جوانان گیلان و ایران، بلکه الگوی نسل جوان جامعه بشری است و باید قدر این سرداران الهی را بدانیم.
نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله، با اشاره به اینکه جهاد اکبر سردار حق بین از دوران جوانی شروع شد، تصریح کرد: این سردار سرافراز اسلام از اولین روزهای نهضت امام خمینی(ره) مبارزه با طاغوت را آغار کرد و پس از شکل گیری نظام اسلامی شجاعانه در میدان دفاع مقدس حاضر شد و شبانه روز با دشمن بعثی جنگید. دوران دفاع مقدس به اتمام رسید، اما مبارزه تمام نمی شود و تا نظام جمهوری اسلامی وجود دارد، دشمنی ها ادامه دارد و میدان جهاد اصغر فعال است.
حجت الاسلام شیرازی، خدامحوری و دین مداری و قیامت باوری و دفاع از ارزش های الهی و تبعیت از امام و ولایت را عامل موضع گیری استکبار مقابل انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: مادامی که دین داریم و حول محور خدا می چرخیم باید جهاد کبیر نماییم پس تسلیم شدن در مقابل استکبار و به سمت طاغوت رفتن ممنوع می باشد، برای اینکه طاغوتیان می خواهند دین خدا را کمرنگ کنند.
وی شهدا را الگوی بندگی و مبارزه با طاغوت دانست و تصریح کرد: سردار سلیمانی ها و حق بین ها چهل سال لباس رزم بر تن کردند تا دین و اسلام و قرآن و خدامحوری و ارزش های الهی و مبانی انقلاب بماند پس هجمه دشمن به طرف کسی است که در بقای دین و دوام ارزش ها سهم دارد.
نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله، ضمن اشاره به موضع گیری دشمن مقابل سپاه، اظهار داشت: امروز دشمن نه تنها از قدرت معنوی سپاه می ترسد، بلکه از قدرت نظامی سپاه وحشت دارد، برای اینکه می داند مردم مظلوم فلسطین با پشتوانه قدرت سپاه قدس توانستند صهیونیست ها را شکست دهند پس از شهادت سردار سلیمانی ها و حجازی ها و حق بین ها ابراز خرسندی می کند، برای اینکه سرداران شهید ما خواب دشمن را آشفته کردند.
حجت الاسلام شیرازی، شورای نگهبان را پاسدار ارکان کشور و قانون اساسی دانست و افزود: دشمن از شورای نگهبان وحشت دارد، برای اینکه می داند تا شورای نگهبان وجود دارد نمی تواند در ارکان کشور و قانون اساسی نفوذ کند پس هجمه به شورای نگهبان برای دشمن نوعی انتقام از اسلام و انقلاب و ملت ایران است.
وی با تکیه بر لزوم موضع گیری محکم مقابل استکبار، اضافه کرد: امروز استکبار جهانی و صهیونیست ها دشمن جمهوری اسلامی و ملت ایران هستند، اما مردم با بصیرت و آگاهی خود دشمن را می شناسند و نقشه های دشمن مقابل نظام اسلامی را پیش بینی و یکی بعد از دیگری خنثی می کنند و همواره مدافع آرمان و ارزش های انقلاب هستند، برای اینکه برای این انقلاب سختی کشیدند و خون ها دادند.
نماینده ولی فقیه در قرارگاه ثارالله، با اشاره به اینکه تحریم های اقتصادی ملت ایران را از دفاع از انقلاب و خط امام و رهبری باز نمی دارد، اظهار داشت: دشمن هنوز ملت ایران را نشناخته و افرادی که می گویند مشارکت در انتخابات پایین است، باید روز ۲۸ خرداد بیایند و دفاع جانانه ملت از انقلاب و نظام اسلامی را پای صندوق های رای مشاهده کنند.
حجت الاسلام شیرازی، ملت ایران سال ۱۴۰۰ را همان ملت انقلابی بهمن ۵۷ دانست و خاطرنشان کرد: در طول ۴۳ سال قبل هیچ روزی نبوده که با سختی ها و مشکلات مواجه نباشیم و گلزارهای شهدا تاریخ انقلاب ما را نشان می دهد، اما این مردم پای ارزش ها ایستاده اند و از خون شهدا دفاع می کنند و اساسا در ۲۸ خرداد سالجاری، ۲۲ بهمن و روز قدس و دفاع مقدس دیگری خلق می کنند.1400/03/08
11:34:27
5.0 / 5
996
تگهای خبر: اقتصادی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg