شمال برگ ShomalBarg.ir

تغییر در ساعت برگزاری انتخابات

تغییر در ساعت برگزاری انتخابات

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه ۴۰۴۲۰ رای اولی در استان داریم، اظهار داشت: برپایه تصمیم ستاد ملی کرونا سال جاری برای نخستین فرایند رای گیری در انتخابات از ۷ بامداد شروع می شود و تا ۲ صبح هم امکان تمدید وجود دارد.


محمود قاسم نژاد در جلسه شورای اداری استان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار نمود: آمادگی لازم در همه فرمانداری ها و بخشداری های مستقر در سرتاسر استان برای انجام مأموریت بزرگ انتخابات شوراهای اسلامی، میان دوره ای مجلس و ریاست جمهوری وجود دارد.
رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه ۵۳ شهر گیلان ۲۸۱ کرسی در شورای شهر و ۲۱۷۷ روستا هم ۶۶۹۴ کرسی در شوراهای اسلامی روستاها دارند، اضافه کرد: پنج شهر گیلان دارای شورای ۷ نفره و ۴۷ شهر استان هم دارای شورای ۵ نفره هستند. همینطور ۲۰۸۳ روستای گیلان دارای شورای سه نفره و ۸۹ روستا هم دارای شورای ۵ نفره هستند.
وی با اشاره به اینکه ۳۰۹۲ شعبه دریافت رای برای استان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: از این تعداد ۲۷۱۴ شعبه ثابت و ۳۷۸شعبه سیار هستند؛ به منظور تسهیل در رای دادن ۱۰ درصد شعب دریافت رای در استان افزایش پیدا کرده است.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری گیلان بیان نمود: در گیلان یک میلیون و ۹۶۵هزار و ۶۳۷ حائز شرایط رای بوده و از این تعداد ۴۰۴۲۰ نفر رای اولی هستند که برای نخستین بار در انتخابات شرکت می کنند. برای برگزاری انتخابات سالم و امن همایش های گوناگونی برای مسئولین اجرایی، کارشناسان فناوری اطلاعات و... به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شده است.
قاسم نژاد با اشاره به اینکه ۶۰ هزار نفر عوامل اجرایی در برگزاری انتخابات در استان همکاری می کنند، تصریح کرد: تابحال بیشتر از ۲۰۰۰ خبر از جانب فرمانداران اطلاع رسانی شده است، همینطور بیشتر از ۲۵۰ تحلیل سیاسی از جانب اداره کل سیاسی به وزارت کشور ارسال شده است.
رئیس ستاد انتخابات گیلان بیان نمود: سال جاری به علت انتشار کرونا ستاد ملی کرونا این اجازه را داد برای نخستین بار ساعت شروع انتخابات از ۷صبح باشد و تا ۲ صبح هم امکان تمدید وجود دارد.
وی افزود: تبلیغات انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستانه اشرفیه و همینطور انتخابات شوراهای اسلامی از ۲۰ خرداد شروع می شود و تا ۲۶ خرداد ادامه می یابد. در انتخابات ریاست جمهوری تبلیغات از ۷ خرداد شروع شده و تا ۲۶ خرداد ادامه می یابد که در این فرصت کاندیدا می توانند سفر استانی داشته باشند.
معاون سیاسی استانداری گیلان بیان نمود: به منظور امنیت صحیح صندوق های دریافت رای از مدیران دستگاههای اجرایی می خواهیم که نسبت به تأمین ساختمان ها از راه حفاظت و حراست اقدام کنند؛ برپایه قانون انتخابات دستگاههای اجرایی استان نسبت به همکاری و در اختیار قرار دادن امکانات مورد نیاز ستاد انتخابات مکلف هستند اما دستگاههای اجرایی نمی توانند از امکانات و تجهیزات شان بر ضد یا له کاندیداها استفاده کنند.
وی تصریح کرد: برای فعالیت تبلیغات در روزهای انتخابات دستورالعمل های خاصی در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی تدوین شده، در هر سه انتخابات هرگونه تجمع در مکان های سربسته ممنوع می باشد. برگزاری تجمع در فضای باز در ارتباط با سازمان ها مطابق با شیوه نامه های بلامانع است. همینطور اجبار استفاده از ماسک، رعایت فاصله ۸ متری، رعایت زمان ۲ ساعته برای تجمعات، اجتناب از برگزاری کارناوال های تبلیغاتی، ممنوعیت تجمع در ورودی و خروجی ستادهای تبلیغاتی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه برای بیماران بستری در قرنطینه هم شعب دریافت رای سیار در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: وزارت ارتباطات بسته های اینترنتی مجانی و با تخفیف را در اختیار عموم قرار می دهد و در این حوزه هم نرم افزاری تهیه شده در خصوص این که نزدکترین شعب دریافت رای با تراکم جمعیت کم را اطلاع رسانی می کند.
قاسم نژاد بیان نمود: با وجود کرونا تبلیغات گسترده حضوری محدود شده اما صدا وسیما دو برابر سنوات قبل برنامه های مختلف تبلیغاتی را برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برنامه ریزی نموده است.
وی خاطرنشان کرد: فقط انتخابات شورای اسلامی در شهر رشت الکترونیکی است.
منبع:

1400/03/07
15:10:30
5.0 / 5
1126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg